- 20%

Health Aid – Calcium 600mg

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Health Aid  Calcium 600mg

Shpesh, shenjat e problemeve shëndetësore dhe procesi natyror i plakjes rëndon nevojën për plotësime ushqimore shtesë. Disa çështje shëndetësore mund të bëjnë që rezervat natyrale të vitaminave dhe mineraleve të trupit tuaj të varfërohen, gjë që ju bën të lodhur dhe të prirur ndaj pasojave të dëmtimeve të kockave. Plotësimi nevojave të vitaminave dhe mineraleve, së bashku me një dietë të shëndetshme, mund të rrisë nivelet e energjisë dhe kohën e rikuperimit.

Kalciumi kontribuon në ruajtjen e kockave të forta dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Ai gjithashtu kontribuon në funksionimin normal të enzimave të tretjes dhe metabolizmit normal të energjisë. Ai luan një rol të rëndësishëm në ruajtjen e funksionit normal të sistemit nervor, rrahjeve të zemrës, muskujve dhe organeve të tjera vitale. Tabletat e kalciumit janë të formuluara posaçërisht me vitaminë D për përthithje optimale. Ato përmbajnë gjithashtu Inulinë, një oligosakarid i fruktozës (FOS) i cili është i dobishëm për ruajtjen e shëndetit optimal të zorrëve, ofron një shije të shkëlqyer dhe është miqësor ndaj dhëmbëve.

 Tabletat e kalciumit 600 mg:

 • Kontribuojnë në koagulimin normal të gjakut
 • Kontribuojnë në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë
 • Kontribuojnë në funksionimin normal të muskujve
 • Kontribuojnë në funksionimin normal të enzimave të tretjes
 • Kalciumi është i nevojshëm për mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve normalë

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një tabletë në ditë. Kjo dozë mund të rritet në dy tableta në ditë nëse është e nevojshme. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Firma

Health Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60 Kapsula

Calcium Carbonate, Inulin ( fructo -oligosaccharide -FOS), Flavouring ( Lemon Flavour), Anti – Caking Agent ( veg. stearic acid, silicon dioxide, vfeg. magnesium stearate), Bulking Agent ( microcrystaline cellulose), Vitamin D3 (cholecalferol), Sucralose Powder.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Health Aid – Calcium 600mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART