- 15%

Solgar – Calcium Citrate me vitaminë D3

(1 përshtypje mbi produktin)

1,751 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Solgar – Calcium Citrate me vitaminë D3 

Solgar ka zhvilluar një formulë të fuqisë së lartë duke kombinuar citratin e kalciumit me Vitaminën D3. Thithja e kalciumit kërkon Vitaminë D, një vitaminë të tretshme në yndyrë, dhe duke i kombinuar këto në një formulë, ju jeni të garantuar që të merrni vlera të mëdha nga kjo shtesë ushqimore.

Kalciumi është minerali që është më i pranishëm në trupin tonë dhe ruhet kryesisht në kockat tona. Kërkohet për kocka të forta dhe të shëndetshme dhe dhëmbë. Ndërsa plakemi përthithja e kalciumit zvogëlohet, kështu që ka edhe më shumë arsye që duhet të sigurohemi që kemi mjaft kalcium në dietën tonë duke ngrënë produkte qumështi të tilla si qumësht, kos dhe djathë. Marrja e niveleve adekuate të Kalciumit si pjesë e një diete të shëndetshme, së bashku me aktivitetin fizik, mund të zvogëlojë rrezikun e shqetësimeve shëndetësore të lidhura me kockat në jetën e mëvonshme. Kur nuk jemi në gjendje të arrijmë nivele adekuate të kalciumit përmes dietës sonë, një shtesë mund të jetë e këshillueshme. Citrate kalciumi me produktin Vitamina D3 është në dispozicion në një formë citrate; një formë shumë e absorbueshme e mineraleve në krahasim me oksidet më të disponueshme.

Vitamina D3 është një formë e D që është e lehtë për t’u përdorur nga trupi dhe ndihmon në efikasitetin e kalciumit që mund të absorbohet nga trupi. E njohur si “vitamina e diellit”, përfitimet janë të shumta.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e 4 tabletave në ditë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Solgar

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

Calcium (as citrate), Bulking Agent: (microcrystalline cellulose), Anti-caking Agents: (silicon dioxide, vegetable magnesium stearate), Cross-linked Cellulose Gum, Glazing Agents: (hydroxypropylmethyl cellulose, vegetable glycerin (from palm kernel oil and coconut oil), Colour: (titanium dioxide), Vitamin D3 (cholecalciferol).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Solgar – Calcium Citrate me vitaminë D3
 • Iljada B.

  10/10

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART