- 15%

Vitabiotics – Wellbaby Vit D Drops

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Wellbaby Vit D Drops është prodhuar me kujdes nga ekspertet e Vitabiotics dhe ofron një nivel ekzakt të vitaminës D për foshnjat dhe fëmijët, e rekomanduar nga Departamenti i Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar, në një bazë natyrale vaji ulliri. I përshtatshëm për foshnja nga lindja deri në 4 vjeç.

Rritja dhe zhvillimi i kockave

Një bebe lind me 300 kocka dhe gjatë 5 viteve të jetës së bebes tuaj kockat rriten shpejt. Wellbaby Vit D Drops ofron vitaminë D (Si D3, forma e preferuar e vitaminës D), që duhet për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave tek fëmijët. Gjithashtu kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar.

Departamenti i Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar rekomandon

Departamanti i Shëndetit rekomandon që bebet nga lindja deri në një vjeç të marrin një suplement që përmban 8.5-10mcg vitaminë D dhe për fëmijët nga 1 deri në 4 vjeç të marrin një suplement që përmban 10mcg vitaminë D.

Disa arsye të tjera pse duhet të përdorni Wellbaby Vit D Drops

Wellbaby Vit D Drops nuk përmban vaj kikiriku, dhe nuk ka ëmbëlsues artificialë, ngjyrues ose konservantë, kripë, maja ose laktozë dhe është i përshtatshëm për vegjetarianë. Nuk është e testuar në kafshë. Një shiringë është e përfshirë në paketë.

Udhëzime mbi përdorimin

Jepini fëmijës 0.5ml në ditë, sipas matjes me shiringë, direkt në gojë.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
Për fëmijët nga lindja deri në 4 vjeç.

Firma

Vitabiotics

Linja

Wellbaby

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

NutrientëtMesatarja për 0.5 ml% DDR*
Vitamin D (as D3 400 IU)
10 µg

200
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Olive oil, Vitamin D3 (Cholecalciferol)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vitabiotics – Wellbaby Vit D Drops
 • Roland D.

  ⭐⭐⭐⭐👍

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART