- 10%

Solgar – Calcium Magnesium plus Zinc

(1 përshtypje mbi produktin)

1,710 Lekë 1,900 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Solgar – Calcium Magnesium plus Zinc 

*Kalciumi siguron blloqet ndërtimore që ndihmojnë në mbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të fortë dhe të shëndetshëm. Ai gjithashtu mbështet shëndetin e sistemit muskulo-skeletor dhe nervor.

* Magnezi ndihmon në rregullimin e transportit të kalciumit dhe stimulon sekretimin e kalcitoninës, një hormon që ndihmon në fluksin e kalciumit në kockë. Luan një rol të rëndësishëm në formimin e proteinave dhe funksionin e shëndetshëm të muskujve.

* Kjo formulë gjithashtu përmban Zink, një mineral gjurmë që luan një rol në sintezën e kolagjenit në indet e kockave.

Kalciumi adekuat si pjesë e një diete të shëndetshme, së bashku me aktivitetin fizik, mund të zvogëlojë rrezikun e osteoporozës në jetën e mëvonshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Si një shtesë dietike për të rriturit, merrni tre (3) tableta çdo ditë me një vakt. Mund të shpërndahet gjatë gjithë ditës, ose siç udhëzohet nga mjeku.

Firma

Solgar

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

100

NutrientëtMesatarja për 3 tab.% DDR*
Calcium
(as calcium carbonate, calcium
gluconate, calcium citrate)
1000 mg77%
Magnesium
(as magnesium oxide, magnesium
gluconate, magnesium citrate)
400 mg95%
Zinc
(as zinc gluconate)

15 mg
136%
DDR - Doza Ditore Referencë
Lista e përbërësve
Microcrystalline Cellulose, Vegetable Cellulose, Citric Acid, Vegetable Magnesium Stearate, Vegetable Glycerin, Titanium Dioxide (color), Vegetable Stearic Acid.

Free of
Gluten, Wheat, Yeast, Sugar, Salt, Artificial Flavors, Artificial Sweeteners, Artificial Preservatives
Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  200%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Solgar – Calcium Magnesium plus Zinc
 • Avatar

  Kristi P. (blerës i verifikuar)


  Nuk është dhe aq ekonomike…

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×