- 10%

Aptamil – AR 1 (0-6m)

1,620 Lekë

Qumësht Anti-Reflux ,formulë e përshtatshme që nga lindja

Përshkrimi i Produktit

Aptamil AR 1 (0-6m)

Është një formulë patentë e gjeneratës së re, e cila tashmë përmban prebiotikë scGOS/lcFOS ,Postbiotikë & HMO 3’GL, (oligosaharide që gjenden në qumështin e gjirit) kombinim i provuar shkencërisht që përmirëson mikrobiotën dhe forcon imunitetin e bebeve.

Formulat e zakonshme AR përdorin niseshten ose drithërat për të mpiksur formulën, të cilat shndërrohen në lëng sapo bien në kontakt me amilazën dhe lëngjet gastrike duke humbur kështu efektin antirefluks.Ne formulen e Aptamil viskoziteti perfitohet falë pastës nga bishtajat e Karobit.

 • Vërtetuar që është efektive për reduktimin e simptomave të refluksit
 • Nuk tretet në gojë dhe e ruan vikozitetin në stomak
 • Rregullon balancën e pH ezofageal

Aptamil AR është pak më i trashë se formulat standarte prandaj rekomandohet të përdoret një biberon me një vrimë, e cila të ketë një madhësi normale për të lejuar rrjedhjen e qumështit.

Pasi të hapet, paketimi duhet të mbyllet siç duhet dhe të ruhet në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë (jo në frigorifer). Produkti duhet të konsumohet brenda 1 muaj pas hapjes.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Zieni ujin e freskët dhe lëreni të ftohet në 40°C. Mateni sasinë e kërkuar të ujit në një biberon të sterilizuar
 2. Përdorni lugën që gjendet brenda kutisë per matjen e pluhurit
 3. Shtoni sasinë e saktë të pluhurit në ujë. Kjo mund të gjendet në tabelën udhëzuese në anën e pasme të paketimit
 4. Tundeni menjëherë fort dhe vertikalisht për 10 sekonda derisa pluhuri të jetë tretur
 5. Para se t’ia jepni foshnjës, kontrolloni temperaturën në anën e pasme të dorës; temperatura e qumështit nuk duhet të kalojë 37 ° C
Firma

Aptamil

Mosha

0m+

Forma

Kuti

Sasia

400gr

Laktoze (nga qumeshti i lopes), Vajra vegjetale (Palme, Kokos, Sinapi, Luledielli, Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara), Qumesht i skremuar, Hirre e demineralizuar (nga qumeshti), Galakto-oligosaharide(nga qumeshti), Paste nga bishta­jat e karobit, Koncentrat hirre (nga qumeshti), Fosfat kalciumi , Vaj peshku, Proteina hirre (nga qumeshti), Frukto-oligosaharide, Vaj nga Mortierella alpine, Klorid koline, Citrat kaliumi, Citrat natriumi, Klorid kaliumi, L-acid askorbik, Klorid magnezi, Lecitin soje, Inositol, Taurine, Karbo-nat kalciumi, Sulfat Hekuri, L-Triptofan, Sulfat zinku, L-askorbat natriumi, L-Karnitine, DL-al­fa tokoferil acetat, Uridine 5’- Monofosfat kripe natriumi, Citidine 5’- Monofosfat, Palmitat askorbil, Adenosine 5’ -Monofosfat, D-Pantotenat kalciumi, Inosine 5’ -Monofosfat kripe natriumi, Nikotinamid, Guanosine 5’-Monofosfat kripe natriumi, Sulfat bakri, DL-alfa tokoferol, Palmitat retinil, Hidroklorid tiamin, Hidroklorid pirodoksin, Ribovlavin, Acid pteroylmonoglutamik, Jodur kaliumi, Sulfat mangani, Selen natriumi, Fitomenadion, Kolekalciferol, D-Biotin, Cianokobalamin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – AR 1 (0-6m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART