- 20%

SKIN1004 – HyaluCica Water-Fit Sun Serum (SPF 50)

Original price was: 2,400 Lekë.Current price is: 1,920 Lekë.

Krem mbrojtës nga dielli me filtra kimik

Përshkrimi i Produktit

SKIN1004 Madagascar Centella HyaluCica Water-Fit Sun Serum

Madagascar Centella HyaluCica Water-Fit Sun Serum është shoqëruesi juaj ideal për mbrojtjen tuaj të përditshme nga dielli. Me një SPF prej 50+ dhe PA++++, ky krem ​​hidratues kundër diellit jo vetëm që mbron lëkurën tuaj nga rrezatimi i dëmshëm i diellit; jep gjithashtu efekt hidratues dhe qetësues. Pra, siguron që lëkura juaj të mbetet me shkëlqim, e hidratuar dhe rrezatuese.

Përbërësi kryesor, ekstrakti Centella asiatica me burim direkt nga Madagaskari, është i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe ndihmon në mbajtjen e barrierës së lëkurës tuaj të fortë dhe të shëndetshme. Për më tepër, formula siguron hidratim optimal, falë përbërësve të tillë si acidi hialuronik. Për më tepër, një kompleks prej shtatë ekstrakte bimësh përmirëson formulën me përfitime antioksidante.

Struktura e lehtë e këtij kremi kundër diellit është ideale për ata që duan të shmangin një ndjesi të yndyrshme ose të rëndë në lëkurë.

Formuluar pa: paraben, vajra esenciale, aroma.

Përbërësit kryesorë

 • Centella asiatica nga Madagaskari jep veti qetësuese, hidratuese dhe antioksidante. Ndihmon gjithashtu në riparimin e lëkurës.
 • Acidi Hialuronik është në gjendje të tërheqë dhe të mbajë ujin, duke funksionuar si një hidratues dhe duke ndihmuar lëkurën të rivendosë ekuilibrin e saj të ujit. Prandaj, e lë lëkurën të butë dhe të shëndetshme.
 • Baby Green Complex jep përfitime antioksidante për lëkurën.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të përshtatshme SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Serum Sun në fytyrë dhe qafë, si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës. Masazhoni lëkurën për një aplikim të njëtrajtshëm. Riaplikojeni produktin çdo dy orë dhe pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.

Firma

Skin1004

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet me pompë

Sasia

50ml

SPF

50

Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Niacinamide, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract(9800ppm), Betula Platyphylla Japonica Bark Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Sprout Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Sprout Extract, Eruca Sativa Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Sodium Hyaluronate(10ppm), Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Adenosine, Xanthan Gum, T-Butyl Alcohol, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid(1ppm), Inositol, Hyaluronic Acid(0.01ppm), Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “SKIN1004 – HyaluCica Water-Fit Sun Serum (SPF 50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART