SKIN1004 – Tone Brightening Capsule Ampoule

1,300 Lekë2,800 Lekë

Serum me efekt zbardhues dhe ndriçues

Përshkrimi i Produktit

SKIN1004 Madagascar Centella Tone Brightening Capsule Ampoule

Madagascar Centella Tone Brightening Capsule Ampoule ndihmon në luftimin e njollave të errëta dhe tonit të pabarabartë të lëkurës. Në zemër të formulës së kësaj ampule është përbërësi i patentuar Madewhite™, i mbrojtur në kapsula të vogla. Ndihmon në zvogëlimin e njollave të errëta dhe ndriçimin e tonit të lëkurës, kështu që shkëlqimi natyral i lëkurës suaj jo vetëm që rikthehet, por edhe përmirësohet. Për më tepër, një përzierje e tre përbërësve – acidi traneksamik, niacinamide dhe acidi etilik askorbik – rrit efektet ndriçuese dhe balancuese të kësaj ampule, duke trajtuar papërsosmëritë në tonin e lëkurës dhe duke siguruar një pamje të njëtrajtshme dhe rrezatuese. Me 77% ekstrakt Centella Asiatica, e njohur për vetitë e saj qetësuese, ky produkt gjithashtu qetëson lëkurën dhe siguron që ajo të mbetet e qetë.

Kjo ampulë ka një konsistencë të lehtë dhe ka kapsula të vogla që shkrihen kur shtypen në lëkurë dhe lëshojnë përbërësit aktivë që përmbajnë. Përthithet shpejt në lëkurë pa lënë mbetje ngjitëse. E formuluar pa alkool, pa paraben dhe pa parfum.

Përbërësit kryesorë

 • MadeWhite™ është një përbërës që përmban madecassoside. Ndihmon në reduktimin e prodhimit të melaninës, duke ndihmuar në zvogëlimin e njollave të errëta dhe njëtrajtësimin e tonit të lëkurës. Ajo gjithashtu shfaq veti qetësuese.
 • Acidi etilik askorbik është një formë e stabilizuar e vitaminës C. Është një antioksidant që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i radikaleve të lira. Gjithashtu ndihmon në ndriçimin e lëkurës dhe njëtrajtësimin e tonit të lëkurës.
 • 4% Niacinamide mundëson një barrierë lëkure më të shëndetshme dhe më të fortë dhe ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit.
 • Acidi Traneksamik 2% pengon prodhimin e melaninës në lëkurë dhe ndihmon në zbehjen e njollave të errëta dhe njëtrajtësimin e tonit të lëkurës.
 • Aquaxyl ndihmon në rritjen e nivelit të hidratimit të lëkurës.
 • 77% ekstrakt Centella asiatica nga Madagaskari ka një efekt qetësues, hidratues dhe antioksidant. Gjithashtu ndihmon në riparimin e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhni një sasi të përshtatshme dhe aplikojeni në mënyrë të barabartë në lëkurë. Masazhojeni butësisht për të nxitur përthithjen.

Info. Shtesë

Firma

Skin1004

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml, 100ml

Centella Asiatica Extract(77%), Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Tranexamic Acid, 1,2-Hexanediol, Water, Betaine, Madecassoside, Hydrogenated Lecithin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Panthenol, Zea Mays (Corn) Starch, Arginine, Mannitol, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Microcrystalline Cellulose, Lactobacillus Ferment, Hydroxyethylcellulose, Pentylene Glycol, Glucose, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gu

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “SKIN1004 – Tone Brightening Capsule Ampoule”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART