- 20%

SKIN1004 – Tone Brightening Boosting Toner

Original price was: 2,200 Lekë.Current price is: 1,760 Lekë.

Toner hidratues

Përshkrimi i Produktit

SKIN1004 Madagascar Centella Tone Brightening Boosting Toner

Madagascar Centella Tone Brightening Boosting Toner ju ndihmon të arrini një lëkurë të hidratuar, të tonifikuar në mënyrë të barabartë dhe me shkëlqim. Në formulimin e tij, ai përmban agjentin ndriçues Madewhite™. Ky përbërës synon dhe redukton shfaqjen e njollave të errëta, duke ofruar një ton më të barabartë të lëkurës. Për më tepër, është i përshtatshëm për llojet e ndjeshme të lëkurës. Gjithashtu i pasur me një derivat të vitaminës C, ky tonik rrit më tej efektet zbardhuese. Një tjetër përbërës në formulë është kompleksi Singreen, një përzierje e katër ekstrakteve të frutave që ndihmon në eksfolimin e lëkurës, heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës dhe rritjen e shkëlqimit të përgjithshëm të lëkurës. Për më tepër, përfshirja e 90% Centella asiatica nga tokat e Madagaskarit siguron që lëkura të mbetet e qetë. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, Aquaxyl ndërhyn për të dhënë hidratim në lëkurë, për një pamje të qetë dhe të shëndetshme.

PH acid i tonerit është i pajtueshëm me ekuilibrin natyral të pH të lëkurës. Struktura e ngjashme me ujin lejon një aplikim të lehtë, pasi toniku absorbohet shpejt dhe lehtë.

Formuluar pa: alkool, paraben, aromë të shtuar.

Përbërësit kryesorë

 • MadeWhite™ është një përbërës që përmban madecassoside. Ndihmon në uljen e prodhimit të melaninës, duke ndihmuar kështu në uljen e njollave të errëta dhe madje edhe tonin e lëkurës. Gjithashtu tregon veti qetësuese.
 • Singreen është një kombinim i katër ekstrakteve të frutave (mollë, kumbulla, papaja, rrush) që ndihmon në heqjen e butë të qelizave të vdekura të lëkurës.
 • Acidi Etil Askorbik është një formë e stabilizuar e vitaminës C. Është një antioksidant që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i radikaleve të lira. Ndihmon gjithashtu për të ndriçuar lëkurën dhe madje edhe tonin e lëkurës.
 • Aquaxyl është një kombinim i sheqernave zbutëse që ndihmon në rritjen e niveleve të lagështisë së lëkurës.
 • 90% ekstrakt Centella asiatica nga Madagaskari jep efekte qetësuese, hidratuese dhe antioksidante. Gjithashtu ndihmon në riparimin e lëkurës.

 

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të përshtatshme në një pambuk fytyre ose direkt në duar dhe masazhojeni butësisht në lëkurë.

Firma

Skin1004

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

210ml

Centella Asiatica Extract(90%), 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Betaine, Allantoin, Panthenol, Madecassoside, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Prunus Mume Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Glucose, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “SKIN1004 – Tone Brightening Boosting Toner”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART