- 15%

ZincOmega shurup multivitaminik (4-10 vjeç)

Original price was: 2,550 Lekë.Current price is: 2,170 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

ZincOmega është një multivitaminë dhe një suplement me përmbajtje të zinkut dhe vajit të peshkut i përshtatshëm për fëmijët 4-10 vjeç. I pëlqyer nga fëmijët me shije të këndshme të limonit.

ZincOmega përmban:

 • Vitaminë D e cila mbron funksionin e muskujve, kockave dhe dhëmbëve si dhe forcon sistemin imunitar.
 • Omega-3 kontribuon në funksionin normal të trurit.
 • Zinku kontribuon në kocka të shëndetshme dhe në forcimin e sistemit imunitar

Formë e lëngshme që përthithet  shpejt.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet konsumimi i një luge në ditë. Tunedni mirë përpara përdorimit.

Firma

Berko

Mosha

4+

Forma

Lugë

Sasia

100ml

NutrientëtMesatarja për 1 tabletë% DDR*
Vitamin A (2500 IU)750µg RE94
Vitamin D (as D3 200 IU)5µg100
Vitamin E (Natural Source)30mg α-TE250
Vitamin C45mg56
Thiamin (Vitamin B1)10mg909
Riboflavin (Vitamin B2)5mg357
Niacin (Vitamin B3)20mg NE125
Vitamin B610mg714
Acid Folik400µg200
Vitamin B129µg360
Biotin30µg60
Pantothenic Acid30µg60
Magnesium100mg27
Hekur6mg43
Zink15mg150
Bakër1000µg100
Manganese0.5mg25
Selenium100µg182
Chromium50µg125
Iodine225µg150
PABA25mg--
Isoflavone Soje20mg--
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
** Doza referencë e papërcaktuar
Lista e përbërësve
Bulking Agents: Maltodextrin, Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Copper Chlorophyllin], Glycerin), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ZincOmega shurup multivitaminik (4-10 vjeç)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART