- 10%

Yovita Plus – Fermente laktike për përmirësimin e tretjes

(4 përshtypje mbi produktin)

990 Lekë

Përshkrimi i Produktit

25 miliardë fermente laktike – 5 lloje laktobacilesh

Yovita heq dhimbjen e barkut, erën e keqe nga goja, diarrenë, kapsllëkun dhe gazrat, që ndodhin si rezultat i disbakteriozës.

E shijshme dhe e thjeshtë në përdorim
Ruhet në temperaturë ambienti

Yovita 5 ka 7 flakone me nga 8ml me tapë serbator. Kanali intensinal i njeriut në kushte normale përmban 100 trilion baktere të gjalla, 400 specie të ndryshme, 95% të llojeve anaerobe.

Disbakterioza shoqëron:

 • Fenomenet putrifikative me ose pa diarre dhe kostipacionin
 • Patologjitë e kolonit
 • Rënia e rezistencës së sistemit imunitar
 • Kandidoza vaginale
 • Përdorimi i medikamenteve (veçanërisht antibiotikëve)

Yovita 5 ka në përbërje:

A. LACTOBACILET probiotike (5 bakteret e nevojshme)

 1. Lactobacilet bulgarikus
 2. Lactobacilet sposogenes
 3. Lactobacilet acidophilus
 4. Streptococcus thermophilus
 5. Bifidobacterium bifidum
  Laktobacilet dhe fermentet laktike janë përbërësit kryesorë të florës intestinale.

B. FOS probiotik (ushqimi i nevojshëm për bakteret)

1. Oligosakaride
Shndërrohen nga një proces hidrolize i inulinës. Përshkojnë stomakun dhe zorrën e hollë për tu bërë ushqimi specifik për laktobacilet (efekti Actilight) veçanërisht për laktobacilin bifidum.

2. Vitaminat e grupit B
Vitaminat e grupit B luajnë një rol specifik në organizëm. Mungesa e njërës prej tyre ose disekuilibri i pranisë së tyre provokojnë çrregullime të tipeve të ndryshme. Këto vitamina i sigurojnë trurit, nervave dhe muskujve funksion normal dhe ndihmojnë prodhimin e rruazave të kuqe të gjakut.

3. Tharmet e majasë së Birrës
I sigurojnë mukozës intestinale aktivitet mbrojtese dhe imunostimulante.

4. Tamponet e fosfatit
Kontrollon dhe ul aciditetin duke zhvilluar një veprim mbështetës për fermentet e liofilizuar duke i ndihmuar të kalojnë barrierën gastrike.

Dozimi

Për fëmijë ½ e flakonit Yovita 1 deri në 2 herë në ditë, për të rritur 1 ose 2 flakone në ditë sipas porosisë së mjekut.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Apharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

7

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
4 përshtypje për Yovita Plus – Fermente laktike për përmirësimin e tretjes
 • Un e kam perdorur me antibiotiket keshtu lexova qe rekomandohej. Dhe shijen e kishin te lezetshme ??

 • (blerës i verifikuar)

  Eficent

 • Shume efficient

 • Shume i mire !!

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART