Yovita Baby Plus – Fermente laktike

(3 përshtypje mbi produktin)

860 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Yovita Baby Plus është një suplement me bazë Lactobacillus Reuteri, kamomil dhe ekstrakt të mëllagës. Kamomili është efektiv në rregullimin e motilitetit (lëvizshmërisë) të traktit gastrointestinal dhe eleminimit të gazeve. Ekstrakti i mëllagës është efektiv në rregullimin e tranzitit intestinal (kalimit të ushqimit të zorrë).

Udhëzime mbi përdorimin

Jepni 2ml në ditë në cilindo vakt ushqimor. Pikat mund të përzihen me ujë apo pije të ftohta. Gjithashtu mund të përzihen në qumësht në temperaturën e marrjes (maksimumi 37°C). Mos e përzieni me qumësht në temperaturën e vlimit.

Për përdorim të saktë të produktit në 3 vitet e para të jetës, kërkohet këshillim nga mjeku. Tundeni mirë përpara përdorimit.

Kujdes

Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç. Suplementet nuk rekomandohen si zëvendësim i një diete të balancuar dhe një stili jetese të shëndetshëm. Konsumojeni brënda 30 ditëve. Ky produkt përmban kultura bakteriale të gjalla, të cilat janë të ndjeshme nga temperatura prandaj rekomandohet të shmanget çdo kontakt i drejtpërdrejtë ndaj diellit. Mbajeni larg dritës dhe mundësisht në temperatura nën 25° C.

 

Firma

Apharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

14ml

Nutrientëtpër dozën maksimale (2ml)për 100ml
Lactobacillus reuteri LR 92*500mln25mld
Malva foglie estr. glicerio5mg0.25g
Camomilla esstr. gliccerio5mg0.25g
Lista e përbërësve
Lactobacillus reuteri LR 92 (amido di mais, DSM 20016) (latte); Fruttoligosaccaridi; Maltodestrine.
Lista ingredienti flaconcino: Olio di girasole; Malva estr. glicerico (Malva sylvestris L., foglie); Camomilla estr. glicerico (matricaria chamomila L., fiori)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Yovita Baby Plus – Fermente laktike
 • .

  E kam përshkruar gjatë punës sime si mjeke pediatre. Tolerohet mjaft mirë dhe jep efektin e dëshiruar.

 • Denisa S.

  Probjotik teper efikas per femijen.

 • Anxhela A.

  Shume efikas

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART