- 20%

Youth Lab – Wet Skin Oilspray (SPF 20)

Original price was: 3,490 Lekë.Current price is: 2,792 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Wet Skin Oilspray (SPF 20)

Vaj i thatë me mbrojtje mesatare, me b-karotene bimore për të aktivizuar proçesin natyral të nxirjes, duke lënë një ndjesi freskie.
Përmban gamë të gjerë filtrash për të mbrojtur nga rrezatimi UVA & UVB dhe teknologji “”Second Skin”” për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe aplikimin e produktit edhe mbi lekure të lagur! Një spraj që i rreziston ujit dhe djersitjes, menjëherë përthithet pa lënë ndjesi yndyre. Jo komedogjen, ndaj i përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës, fytyres dhe trupit.

Përbërësit

 • Teknologji “Wet Skin” lejon aplikimin mbi lëkurë të lagur, duke ofruar mbrojtje nga rrezatimi UV, përgjatë cdo aktiviteti, si në det ose sporte që shkaktojnë djersitje të tejzgjatur
 • Β-karotenë, antioksidues natyral, aktivizon procesin natyral të përbërjës së melaninës, duke ofruar nxirje të njëtrajtshme dhe rrezatuese
 • Filtra me spektër të gjërë mbrojtje UVA dhe UVB ofrojnë mbrojtje të lartë

Udhëzime mbi përdorimin

Riapliko njëtrajtësisht përpara ekspozimit në diell. Shmang sprucimin e drejtperdrejt mbi fytyrë dhe mbaj sytë të mbyllur gjatë kohës që e aplikoni, sidomos kur fryn shumë erë. Riapliko çdo 2 orë dhe/ose pas djersitjes ose notit.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

SPF

20

Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Methicone, Dimethicone, Isododecane, Phenyl Trimethicone, Disiloxane, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, VA / Butyl Maleate / Isobornyl Acrylate Copolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Parfum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Beta-Carotene, t-Butyl Alcohol, Denatonium Benzoate, BHT, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Wet Skin Oilspray (SPF 20)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART