- 20%

Youth Lab – Tight Me Up XMAS Set

(1 përshtypje mbi produktin)

5,768 Lekë

Set për efekt lifting & tendosje të lëkurës

 • Youth Lab Restoring Serum (30ml)
 • Youth Lab Peptides Spring Hydra-Gel Eye Patches
 • Dhuratë! Çanta për mbajtjen e produkteve

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Restoring Serum ( 30 ml)

Serum intensiv revitalizues me veprim anti-rrudhë dhe forcues për të rritur shkëlqimin e lëkurës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurave.

Restoring serum është një serum anti-age që rrit sintezën e përbërësve strukturorë të lëkurës. Rikthen shkëlqimin dhe ngjyrën e saj, duke e lënë lëkurën më elastike, më të butë dhe më të fortë. Burim i bioenergjisë, për shkak të kombinimit të 3 komplekseve të patentuara: Neodermyl®, Progeline® dhe Tens ’up® që rinovojnë fibroblastet, si dhe stimulojnë sintezën e kolagjenit të tipit I & III dhe elastinës. Për më tepër, Vitamina C e stabilizuar rregullon sekretimin e pigmentimit dhe cicatriçeve.

Udhëzime mbi përdorimi

Vendoseni çdo ditë, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, në një fytyrë të pastër, qafë dhe dekolte, me lëvizje rrethore.. Përdoret vetëm dhe / ose në kombinim me krem ​​hidratues. Shmangni zonën rreth syve.

Youth Lab Peptides Spring Hydra-Gel Eye Patches 

Patches për sytë Peptides Spring Hydra Gel Hydra Gel janë të përbërë nga materiali inovativ hidraxhel që prek në mënyrë të përsosur lëkurën, për ristrukturimin total të zonës së syrit në vetëm 20 minuta!

Një “Burim Peptidik” i vërtetë, që ripërtërin vijat e holla dhe rrudhat dhe rrathët e errët ndërkohë që hidraton dhe qetëson lëkurën e dehidratuar. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme. Në një vazo praktike me 30 pateches dhe me një spatul.

 • Qëndrueshmëri e menjëhershme: pasi përmban Hexapeptide, Pentapeptide dhe Oligopeptides, të cilat kontribuojnë në parandalimin e vijave të holla dhe zvogëlimin e rrudhave ekzistuese
 • Zbutja e rrudhave: falë Acetil Hexapeptide-8
 • Hidratim: arrihet me Tripeptide dhe Pentapeptide, të cilat nxisin organizmin për të prodhuar Acidin e tij Hialuronik në një mënyrë natyrale dhe parandalojnë dehidratimin me Allantoin, i cili rikthen menjëherë nivelet e hidratimit në lëkurë.
 • Qetësues: falë Allantoin, i njohur gjithashtu për vetitë e tij qetësuese, keratolitike dhe shëruese, i cili targeton menjëherë irritimet dhe inkurajon krijimin e indeve të reja dhe të shëndetshme.

Testuar dermatologjikisht. Pa paraben, gluten, silikon, vaj parafinë, fenoksietanol.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni spatulën e përfshirë për të ngritur butësisht një patch. Vendoseni në lëkurën e pastruar në zonën poshtë secilit sy. Lëreni të veprojë për 20-30 minuta. Hiqni patch-in xhelatinoz dhe butësisht shtypni produktin e tepërt me gishtat tuaj derisa të thithet plotësisht nga lëkura. Aplikojeni çdo ditë si një trajtim mujor ose sa herë që është e nevojshme. Çdo patch është për një përdorim.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Sasia

30ml, 30

Forma

flakon me aplikator, Vazo

Youth Lab Restoring Serum

• Neodermyl®, a complex of Amino Acids and Trace Elements with a proven effect in smoothing wrinkles and enhancing firmness
• Progeline®, Elafine Biomimetic Peptide with direct action in restoring the oval of the face
• Tens’up® ingredient of natural origin from the roots of Kichori with immediate and long-term “lift” effect
• Stabilized Vitamin C to enhance collagen production synthesis and normalize skin discolorations
• Hyaluronic Acid and Sugar Fungi for rich hydration
Dermatologically tested and non-itchy composition, without parabens and gluten, suitable for all skin types.
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free.

Youth Lab Peptides Spring Hydra-Gel Eye Patches.
Water, Glycerin, Carrageenan, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Oligopeptide-29, Oligopeptide-32, Palmitoyl Pentapeptide-4, Allantoin, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Pentylene Glycol, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Arginine, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Potassium Chloride, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Sucrose, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Propanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Calcium Lactate, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Calcium Chloride, Chromium Oxide Greens, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide, Chlorphenesin, Disodium EDTΑ

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Youth Lab – Tight Me Up XMAS Set
 • Roland D.

  Nice gift

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART