- 20%

Youth Lab – Sun Care Value Set

2,480 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Xhel-krem mbrojtës për lëkura të yndyrshme (SPF 50+)  50 ml 

E lehtë, oil-free, me ngjyrë të lehtë që ofron mbrojtje nga rrezatimi UVA, UVB dhe IR, ndërkohë balancon prodhimin e yndyrës. Përmban Vitamin PP për të përmirësuar nivelet e hidratimit, Vitamin E për të parandaluar plakjen dhe humbjen e ujit transepidermial. Filtra me spektër të gjerë mbrojtjeje ju ofrojnë mbrojtje të lartë nga rrezatimit UVA & UVB.

Përbërësit

 • Vitamin PP (B3) përmirëson elasticitetin dhe nivelin e hidratimit
 • Niseshteja e misrit, përthith yndyrën e tepërt dhe jep pamje mat
 • Vitamina Ε, sjell veprim antioksidant dhe rikthen elasticitetin e lëkurës
 • Filtra me spektër të gjërë mbrojtje UVA dhe UVB ofrojnë mbrojtje të lartë

Udhëzime mbi përdorimin

Apliko mbi të gjithë fytyrën dhe qafën, 30 minuta përpara se të ekspozoheni në diell. Riaplikoni shpesh për të mirëmbajtur mbrojtjen, sidomos pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Body Guard SPF 30 Water Resistant (150 ml)

Një spray mbrojtës kundër diellit për fytyrën dhe trupin, me një indeks të lartë mbrojtjeje dhe veprim antioksidues. Body Guard SPF 30 Water Resistant është një spray mbrojtës ndaj diellit rezistent ndaj ujit për fytyrën dhe trupin që përhapet lehtësisht dhe në mënyrë të barabartë pa lënë mbetje yndyrore. Ofron mbrojtje të lartë kundër rrezatimit UVA & UVB, ndërsa në të njëjtën kohë përmirëson nivelet e lagështisë së lëkurës dhe mbrojtjen e saj, duke parandaluar kështu plakjen e parakohshme. Me një aromë të këndshme, e përshtatshme për çdo lloj lëkure një zgjedhje ideale për ekspozim të zgjatur në diell.

Udhëzime mbi përdorimin

Apliko njëtrajtësisht 15 min përpara se të ekspozoheni në diell, riapliko shpesh pas djersitjes apo notit.

 

Mosha

Të gjithë

Sasia

50 ml, 150ml

Forma

Shishe me spray, Tubet

Youth Lab Xhel-krem mbrojtës për lëkura të yndyrshme (SPF 50+)  50 ml 
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Pcm And Nitro Musk Compounds Free Aqua (Water), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Triheptanoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Adibate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoyl methane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Caprylyl Methicone, Steareth-21, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, VP/Eicosene Copolymer, Distarch Phosphate, Methylpropanediol, Caprylyl Glycol, Phenyl Propanol, Steareth-2, Polysorbate-60, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Titanium Dioxide, Isopropyl Titanium Triisostearate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance), Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Coumarin, Limonene, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellol, Sodium Acrylates Copolymer, Lecithin.

BODY GUARD SPF 30
Ingredients/ZuotaTIKá: Aqua (Water), Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isoamyl Laurate,
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Caprylyl Methicone,
Dimethicone, Methylne Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Cetearyl Glucoside, VP/Eicosene
Copolymer, Sorbitan Olivate, Ethylhexyl Triazone, Methylpropanediol, Capylyl Glycol, Decyl Glucoside,
Polysorbate-60, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Phenylpropanol, Tocopheryl Acetate, Ammonium
Acryloyldimethyltaurate / Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Parfum (Fragrace),
Chlorphenesin, Propanediol / Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf / Origanum Majorana (Sweet Marjoram)
Leaf / Hippophae Rhamnoids (Sea Buckthorn) Fruit / Ribes Grossularia (Gooseberry) Fruit Ferment Filtrate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Sun Care Value Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART