- 20%

Youth Lab – Retinol Reboot Value Set

5,632 Lekë

Me blerjen e Retinol reboot night cream përfitoni dhuratë një çantë & maskë për sytë dhe fytyrën me retinol.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Retinol Reboot Value Set

Me blerjen e Retinol Reboot Value Set ju perfitoni dhurate nje cantë të bukur rozë, maskë nate me retinol, në formë xhelatine për konturin e syve si dhe maskë ftyre me retinol të gjeneratës së re, për të rindërtuar lëkurën. Seti përmban gjithashtu Retinol Reboot Night Cream i përshtatshëm për gjitha llojet e lëkurës.

Retinol Reboot Night Cream

Kremi i natës Retinol Reboot është një krem nate i përmirësuar, me vitaminë A të gjeneratës së re, që ristrukturon dhe pakëson shenjat e plakjes.Një formulë aktive, me veprim të shpejtë që përmban të njëjtën teknologji si serumi Retinol Reboot dhe përbërës aktivë që inkurajojnë rigjenerimin dhe ekuilibrimin e lëkurës. Redukton dukshëm linjat dhe rrudhat e thella, duke rritur qëndrueshmërinë, fleksebilitetin dhe elasticitetin e lëkurës. Në të njëjtën kohë, balancon nivelet e lagështisë, për të siguruar lëkurë të shëndetshme dhe rrezatuese. E disponueshme në një paketim premium, hermetik! Duke zgjedhur një ambalazh hermetik shmangim kontaminimin, dehidratimin dhe gjithashtu oksidimin e kremit nga ekspozimi i ajrit dhe kontakti me duart.

I përshtatshëm për :

 • Të gjitha llojet e lëkurës
 • Lëkura me papërsosmëri ose tendencë për rosacea/skuqje
 • Aknet e të rriturve
 • Linja & rrudha
 • Toni i pabarabartë i lëkurës
 • Teksture e lëkure e ashpër

Përbërësit aktivë:

 • Kompleksi Retinal O5, formë e retinaldehidit, i cili është derivati më i afërt i acidit retinoik, që synon të përshpejtojë metabolizmin qelizor dhe të përmirësojë shkëlqimin e lëkurës, ndërsa funksionon për mrekulli në lëkurën e ndjeshme.
 • Ester i Acidit Retinoik HPR i patentuar, që vepron në zemër të qelizave, pa shkaktuar irritime – ashtu si acidi retinoik.
 • Niacinamide, që forcon epidermën dhe hidraton, duke reduktuar poret, dhe tonin e pabarabartë të lëkurës.
 • Acidi poliglikuronik, oligosakarid që rrit qëndrueshmërinë e lëkurës.
 • Ekstrakt Swertia Chirata, që përshpejton rinovimin e qelizave dhe rrit elasticitetin e lëkurës.

Udhezime mbi perdorimin:

Aplikojeni çdo natë në fytyrë, qafë dhe dekolte.Nëse nuk keni përdorur kurrë më parë një produkt të ngjashëm me retinol, filloni duke e aplikuar çdo natë të dytë, për dy javë dhe më pas çdo natë. Për rezultate më të mira, kombinojeni me Retinol Reboot Serum.Në rast acarimi, reduktoni frekuencën e përdorimit në dy herë në javë. Nëse simptomat insistojnë, bëni një pushim të shkurtër derisa lëkura të kthehet në gjendje normale dhe kufizoni përdorimin e saj gjatë natës nga një deri në tre herë në javë.

Retinol Reboot Hydra Gel Eye Patches (monodose)

Maskë nate me retinol, në formë xhelatine për konturin e syve. Zbut linjat e thella, rrudhat dhe jep efekt hidratues duke rikthyer tonin dhe strukturën uniforme të lëkurës, pa shkaktuar acarim të padëshiruar. Një përbërje e re e specializuar me retinol aktiv vjen për të dhënë një efekt të menjëhershëm lifting por edhe një efekt afatgjatë në shenjat e plakjes rreth syve.

E testuar dermatologjikisht, pa parabene, gluten, silikon dhe alkool.

Përbërësit aktivë

 • Retinol
 • Bakuchiol (Vegetable Retinol)
 • Hydroxyproline
 • Acidi hialuronik
 • Niacinamide
 • Kompleks Osmolyte

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mbrëmje, në lëkurë të pastër në zonën poshtë syve, 2-3 herë në javë.Lëreni për 20-30 minuta, hiqni ngjitëset dhe lyeni produktin e tepërt me gishta.Nëse i aplikoni gjatë ditës, është i nevojshëm përdorimi i mëpasshëm i një kremi me SPF 30 ose më të lartë. Kujdes: Mos e aplikoni gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji, në lëkurë të irrituar nga dielli ose në plagë.

Retinol Reboot Mask

Maskë ftyre me retinol të gjeneratës së re, për të rindërtuar lëkurën.Ngadalëson shenjat e plakjes, ndërsa zbut rrudhat e thella tashmë të krijuara, tërheq dhe hidraton lëkurën, duke ofruar tonalitet dhe strukturë të njëtrajtshme të lëkurës, pa irritim.Vepron në lëkurën e prirur për yndyrë dhe njolla, i mban poret të pastra duke parandaluar akumulimin e tepërt të sebumit.

 • Testuar dermatologjikisht
 • Jo komedogjenike
 • Pa gluten.

E përshtatshme për:

 • Lëkurën e thatë, normale, të kombinuar, të yndyrshme
 • Lëkurën me imperfeksione dhe të prirur për akne.
 • Linjat e holla dhe rrudhat intensive.
 • Tonin e pabarabartë i lëkurës
 • Teksturën jo të njëtrajtshme

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni maskën në lëkurë të pastër.Hiqeni pas 20-30 minutash, pa e larë lëkurën dhe më pas prekni produktin e tepërt me gishta, derisa të përthithet.Përdoreni një herë në javë, vetëm gjatë natës.Mos e aplikoni gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji, në lëkurë të irrituar nga dielli ose në plagë.

Firma

Youth Lab

Mosha

25+

Forma

Maskë, Vazo

Sasia

1 pako x 2 copë, 50 ml

Retinol Reboot Night Cream
Aqua, Isostearyl Hydroxystearate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Propanediol, Polyglucuronic Acid, Meadowfoam Delta-Lactone, Ethyl Oleate, Polymethylsilsesquioxane, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydroxypinacolone Retinoate, Retinal, Xanthophylls, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Algin, Glyceryl Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phoshpate, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Swertia Chirata Extract, Hyaluronic Acid, Tocopherol, Parfum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Lecithin, Sodium Metabisulfite, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Retinol Reboot Hydra Gel Eye Patches (monodose)
Water, Glycerin, Niacinamide, Carrageenan, Butylene Glycol, Ethyl Hexanediol, Pentylene Glycol, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Hexylene Glycol, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Allantoin, PEG – 60 Hydrogenated Castor Oil, Calcium Chloride, Cellulose Gum, Ultramarines, Chlorphenesin, Sucrose, Hydroxyacetophenone, Potassium Chloride, 1,2 – Hexanediol, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Calcium Lactate, Ethylhexylglycerin, Synthetic Fluorphlogopite, Bakuchiol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Arginine, CI 77491, Parfum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Rubus Coreanus Fruit Extract, Titanium Dioxide, Trehalose, Betaine, Taurine, Inositol, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Glycine Soja (Soybean) Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Retinol, Sodium Phytate, Palmitic Acid, Polyglyceryl – 10 Myristate, Tocopheryl Acetate, Bixa Orellana Seed Oil, Tocopherol, Polymethylsilsesquioxane, Silica, Polyglyceryl – 10 Oleate

Retinol Reboot Mask
Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Betain, Glyceryl Glucoside, Carbomer, Arginine, 1,2-Hexanediol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Allantoin, Disodium EDTA, Retinol, Retinyl Acetate, Beta-Glucan, Sclerotium Gum, Ferulic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Acetyl Hydroxyproline, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Hydrogenated Lecithin, Astaxanthin, Fullerenes, Pentylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Calcium Pantothenate, Ascorbic Acid, PVP, Tocopherol, Linoleic Acid, Ubiquinone, Biotin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Retinol Reboot Value Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART