- 20%

Youth Lab – Retinol Reboot Serum

Original price was: 6,460 Lekë.Current price is: 5,168 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab – Retinol Reboot Serum

Serumi Retinol Reboot nga Youth Lab shton prodhimin e kolagjenit, duke trajtuar linjat më të imëta dhe rrudhat, duke reduktuar bakteret që shkaktojnë shpërthime aknesh në lëkurë, duke balancuar hidratimin, për një ton më të ndritshëm, më të njëtrajtshëm të lëkurës, pa irritime.

Linja “Retinol Reboot”, një linjë produktesh inovative, shumë efikase, me vitaminë A, që rikthen funksionet qelizore, të cilat pakësohen me kalimin e kohës dhe “i kujton” qelizave të sillen, si kur ishin të reja dhe të shëndetshme. Ky serum përshpejton shkallën e metabolizmit qelizor, për rinovimin e shpejtë qelizor, dhe rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke rregulluar prodhimin e sebumit dhe duke ofruar veprim antibakterial. Gradualisht, falë veprimit të saj, linjat e imëta dhe rrudhat zbuten dhe lëkura rikthen pamjen e saj të shndritshme, të shëndetshme, pa irritime apo thatësirë.

Ky trajtim intensiv, kombinon serumin e avancuar Retinol Reboot për fytyrën, kremin e natës Retinol Reboot dhe serumin e fuqishëm të syve Retinol Reboot, ofron veprim të fortë rigjenerues.

Produkti është i testuar dermatologjikisht, jo komedogjen, pa paraben, pa gluten dhe i përshtatshëm për veganët.

 • Për të gjitha llojet e lëkurës, përveç asaj të ndjeshmes
 • Për lëkura me papërsosmëri ose tendencë për rosacea/skuqje
 • Zbut linjat e holla dhe rrudhat
 • Njëtrajtëson tonin e pabarabartë të lëkurës dhe zbut vrazhdësinë

Udhëzime mbi përdorimin

Tundeni mirë para përdorimit.

Aplikojeni në mbrëmje pas pastrimit, vendosni 4 pika në fytyrë dhe qafë dhe më pas aplikoni një krem ​​hidratues, ose (për rezultate më të mira) Retinol Reboot Night Cream.

Fillimisht aplikojeni 3 herë në javë për dy javë. Rriteni gradualisht frekuencën derisa ta përdorni çdo natë.

Në rast acarimi, zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit ose para përdorimit aplikoni një produkt të butë hidratues, të pasur me përbërës anti-inflamator ose qetësues. Nëse simptomat vijojnë, bëni një pushim të shkurtër derisa lëkura të kthehet në normalitet dhe kufizoni përdorimin e saj gjatë natës, nga një deri në tre herë në javë.

Për ta aplikuar atë gjatë ditës, kërkohet përdorimi më pas i një kremi kundër diellit me mbrojtje të lartë, siç është kremi i ditës kundër ndotjes së City Guard SPF 50.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Butylene Glycol, Propanediol, Pentylene Glycol, Aqua, Glycerin, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Retinal, Hydroxypinacolone Retinoate, Palmitoyl Tripeptide-38, N-Prolyl Palmitoyl Tripeptide-56 Acetate, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Hyaluronic Acid, Meadowfoam Delta-Lactone, Swertia Chirata Extract, Xanthophylls, Tocopherol, Panthenol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, Parfum, Caprylic/Capric Triglyceride, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Lecithin, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Retinol Reboot Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART