- 20%

Youth Lab – Retinol Reboot Night Cream

Original price was: 7,040 Lekë.Current price is: 5,632 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Retinol Reboot Krem Nate

Kremi i natës Retinol Reboot është një krem nate i përmirësuar, me vitaminë A të gjeneratës së re, që ristrukturon dhe pakëson shenjat e plakjes.

Një formulë aktive, me veprim të shpejtë që përmban të njëjtën teknologji si serumi Retinol Reboot dhe përbërës aktivë që inkurajojnë rigjenerimin dhe ekuilibrimin e lëkurës. Redukton dukshëm linjat dhe rrudhat e thella, duke rritur qëndrueshmërinë, fleksebilitetin dhe elasticitetin e lëkurës. Në të njëjtën kohë, balancon nivelet e lagështisë, për të siguruar lëkurë të shëndetshme dhe rrezatuese. E disponueshme në një paketim premium, hermetik! Duke zgjedhur një ambalazh hermetik shmangim kontaminimin, dehidratimin dhe gjithashtu oksidimin e kremit nga ekspozimi i ajrit dhe kontakti me duart.

I përshtatshëm për

 • Të gjitha llojet e lëkurës
 • Lëkura me papërsosmëri ose tendencë për rosacea/skuqje
 • Aknet e të rriturve
 • Linja & rrudha
 • Toni i pabarabartë i lëkurës
 • Teksture e lëkure e ashpër

Përbërësit aktivë:

 • Kompleksi Retinal O5, formë e retinaldehidit, i cili është derivati më i afërt i acidit retinoik, që synon të përshpejtojë metabolizmin qelizor dhe të përmirësojë shkëlqimin e lëkurës, ndërsa funksionon për mrekulli në lëkurën e ndjeshme.
 • Ester i Acidit Retinoik HPR i patentuar, që vepron në zemër të qelizave, pa shkaktuar irritime – ashtu si acidi retinoik.
 • Niacinamide, që forcon epidermën dhe hidraton, duke reduktuar poret, dhe tonin e pabarabartë të lëkurës.
 • Acidi poliglikuronik, oligosakarid që rrit qëndrueshmërinë e lëkurës.
 • Ekstrakt Swertia Chirata, që përshpejton rinovimin e qelizave dhe rrit elasticitetin e lëkurës.

Udhezime mbi perdorimin:

Aplikojeni çdo natë në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Nëse nuk keni përdorur kurrë më parë një produkt të ngjashëm me retinol, filloni duke e aplikuar çdo natë të dytë, për dy javë dhe më pas çdo natë. Për rezultate më të mira, kombinojeni me Retinol Reboot Serum.

Në rast acarimi, reduktoni frekuencën e përdorimit në dy herë në javë. Nëse simptomat insistojnë, bëni një pushim të shkurtër derisa lëkura të kthehet në gjendje normale dhe kufizoni përdorimin e saj gjatë natës nga një deri në tre herë në javë.

Firma

Youth Lab

Mosha

25+

Forma

Vazo

Sasia

15ml

Aqua, Isostearyl Hydroxystearate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Propanediol, Polyglucuronic Acid, Meadowfoam Delta-Lactone, Ethyl Oleate, Polymethylsilsesquioxane, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydroxypinacolone Retinoate, Retinal, Xanthophylls, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Algin, Glyceryl Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phoshpate, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Swertia Chirata Extract, Hyaluronic Acid, Tocopherol, Parfum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Lecithin, Sodium Metabisulfite, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Retinol Reboot Night Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART