- 20%

Youth Lab – Retinol Reboot Night Cream XMAS Set

5,632 Lekë

Blini Youth Lab Retinol Reboot Krem Nate (50ml) dhe përfitoni falas 4 produkte në formate promocionale:

 • Youth Lab Restoring Serum (10 ml)
 • Youth Lab Brightening Vit-C Gel Cream (20 ml)
 • Youth Lab Peptides Spring Hydra-Gel (1 copë)
 • Youth Lab Brightening Boom Mask (1 copë)
 • Çantë për mbajtjen e produkteve

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Retinol Reboot Krem Nate (50ml)

Kremi i natës Retinol Reboot është një krem nate i përmirësuar, me vitaminë A të gjeneratës së re, që ristrukturon dhe pakëson shenjat e plakjes.

Një formulë aktive, me veprim të shpejtë që përmban të njëjtën teknologji si serumi Retinol Reboot dhe përbërës aktivë që inkurajojnë rigjenerimin dhe ekuilibrimin e lëkurës. Redukton dukshëm linjat dhe rrudhat e thella, duke rritur qëndrueshmërinë, fleksebilitetin dhe elasticitetin e lëkurës. Në të njëjtën kohë, balancon nivelet e lagështisë, për të siguruar lëkurë të shëndetshme dhe rrezatuese. E disponueshme në një paketim premium, hermetik! Duke zgjedhur një ambalazh hermetik shmangim kontaminimin, dehidratimin dhe gjithashtu oksidimin e kremit nga ekspozimi i ajrit dhe kontakti me duart.

I përshtatshëm për

 • Të gjitha llojet e lëkurës
 • Lëkura me papërsosmëri ose tendencë për rosacea/skuqje
 • Aknet e të rriturve
 • Linja & rrudha
 • Toni i pabarabartë i lëkurës
 • Teksture e lëkure e ashpër

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni çdo natë në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Nëse nuk keni përdorur kurrë më parë një produkt të ngjashëm me retinol, filloni duke e aplikuar çdo natë të dytë, për dy javë dhe më pas çdo natë. Për rezultate më të mira, kombinojeni me Retinol Reboot Serum.

Në rast acarimi, reduktoni frekuencën e përdorimit në dy herë në javë. Nëse simptomat insistojnë, bëni një pushim të shkurtër derisa lëkura të kthehet në gjendje normale dhe kufizoni përdorimin e saj gjatë natës nga një deri në tre herë në javë.

Youth Lab Restoring Serum (10 ml)

Serum intensiv revitalizues me veprim anti-rrudhë dhe forcues për të rritur shkëlqimin e lëkurës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Restoring serum është një serum anti-plakje që rrit sintezën e përbërësve strukturorë të lëkurës. Rikthen shkëlqimin dhe ngjyrën e saj, duke e lënë lëkurën më elastike, më të butë dhe më të fortë. Burim i bioenergjisë, për shkak të kombinimit të 3 komplekseve të patentuara: Neodermyl®, Progeline® dhe Tens ’up® që rinovojnë fibroblastet, si dhe stimulojnë sintezën e kolagjenit të tipit I & III dhe elastinës. Për më tepër, Vitamina C e stabilizuar rregullon sekretimin e pigmentimit dhe indit mbresë.

Udhëzime mbi përdorimi

Vendoseni çdo ditë, në mëngjes dhe / ose në mbrëmje, në një fytyrë të pastër, qafë dhe dekolte, me lëvizje rrethore.. Përdoret vetëm dhe / ose në kombinim me krem ​​hidratues. Shmangni zonën rreth syve.

Youth Lab Brightening Vit-C Gel Cream (20 ml)

Vit-C Gel është një xhel krem hidratues, me Acid L-Askorbik të stabilizuar (Vitaminë C) i cili rikthen shkëlqimin. Falë teknologjisë së tij, ky xhel-krem hidraton dhe ndriçon thellësisht lëkurën, lufton dehidratimin dhe ka veprim efektiv antioksidues. Për më tepër, falë Acidit Askorbik të stabilizuar  qetëson, mbron dhe hidraton lëkurën. Teknologjia e avancuar “Water Gel” jep përthithje të shpejtë, pa lënë yndyrë në lëkurë. Falë aromës së tij të veçantë dhe ndjesisë së këndshme, është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës (përfshirë lëkurën e ndjeshme).

 • I testuar dermatologjikisht
 • Jo komedogjenik
 • Pa parabene dhe gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni çdo ditë, në mëngjes dhe/ose në darkë, në lëkurë të pastër dhe të thatë, në fytyrë, qafë dhe dekolte. Për rezultate më të plotë rekomandojmë një përdorim të kombinuar me Serumin Brightening Vit-C dhe City Guard Anti-Pollution.

Youth Lab Peptides Spring Hydra-Gel (1 copë)

Maskë për sytë Peptides Spring Hydra-Gel për sytë një  nga produktet Bestseller të  Youth Lab vjen tani e disponueshme në paketimin monodozë.

Patches për sytë Peptides Spring Hydra Gel Hydra Gel janë të përbërë nga materiali inovativ hidraxhel që prek në mënyrë të përsosur lëkurën, për ristrukturimin total të zonës së syrit në vetëm 20 minuta!

Një “Burim Peptidik” i vërtetë, që ripërtërin vijat e holla dhe rrudhat dhe rrathët e errët ndërkohë që hidraton dhe qetëson lëkurën e dehidratuar. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.

Paketimi përmban 2 copë hidra-xhel patches që i bën ato idealë për tu marrë kudo, madje edhe gjatë largimeve tuaja të fundjavës.

Tstuar dermatologjikisht. Pa paraben, gluten, silikon, vaj parafinë, fenoksietanol.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosini në lëkurën e pastruar në zonën poshtë secilit sy. Lërini të veprojnë për 20-30 minuta. Hiqni patch-in xhelatinoz dhe butësisht shtypni produktin e tepërt me gishtat tuaj derisa të thithet plotësisht nga lëkura. Çdo patch është për një përdorim.

Youth Lab Brightening Boom Mask (1 copë)

Brightening Boom Mask punon për të rivendosur tonin e njëtrajtshëm të lëkurës dhe shkëlqimin natyral, ndërkohë që redukton hiperpigmentimin, si njollat e errëta, zbardhjen e lëkurës dhe shenjat e akneve. Maska  rrit prodhimin e kolagjenit, ndërsa zbut rrudhat dhe linjat e holla, si dhe ndihmon për të rimbushur lëkurën tuaj, ndihmon në rikthimin e volumit dhe lagështisë së lëkurës duke qetësuar irritimet dhe rehaton lëkurën e ndjeshme.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.

 • Testuar dermatologjikisht.
 • Pa parabene dhe gluten.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni me kujdes maskën në lëkurë të pastruar tërësisht. Zbutni maskën butësisht për të siguruar kontaktin me lëkurën. Rregulloni konturet e maskës në fytyrë. Lëreni për 20-30 minuta. Për të hequr maskën, hiqeni ngadalë nga skajet.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Sasia

1 copë, 10ml, 20ml, 50ml

Youth Lab Retinol Reboot Krem Nate.

Aqua, Isostearyl Hydroxystearate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Propanediol, Polyglucuronic Acid, Meadowfoam Delta-Lactone, Ethyl Oleate, Polymethylsilsesquioxane, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydroxypinacolone Retinoate, Retinal, Xanthophylls, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Algin, Glyceryl Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phoshpate, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Swertia Chirata Extract, Hyaluronic Acid, Tocopherol, Parfum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Lecithin, Sodium Metabisulfite, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Youth Lab Restoring Serum

• Neodermyl®, a complex of Amino Acids and Trace Elements with a proven effect in smoothing wrinkles and enhancing firmness
• Progeline®, Elafine Biomimetic Peptide with direct action in restoring the oval of the face
• Tens’up® ingredient of natural origin from the roots of Kichori with immediate and long-term “lift” effect
• Stabilized Vitamin C to enhance collagen production synthesis and normalize skin discolorations
• Hyaluronic Acid and Sugar Fungi for rich hydration
Dermatologically tested and non-itchy composition, without parabens and gluten, suitable for all skin types.
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free.

Youth Lab Brightening Vit-C Gel Cream

Aqua, Glycerin, Ethyl Oleate, HDI / Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, 3-o-Ethyl Ascorbic Acid, Caprylyl Methicone, Panthenol, Niacinamide, Tocopherol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum, Microcrystalline Cellulose, Polyglyceryl-3 Stearate, Cellulose Gum, Hydrogenated Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Phenylpropanol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Silica, Citral, Citronellol, Limonene, Linalool, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI77891).

Youth Lab Peptides Spring Hydra-Gel.
Water, Glycerin, Carrageenan, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Oligopeptide-29, Oligopeptide-32, Palmitoyl Pentapeptide-4, Allantoin, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Pentylene Glycol, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Arginine, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Potassium Chloride, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Sucrose, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Propanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Calcium Lactate, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Calcium Chloride, Chromium Oxide Greens, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide, Chlorphenesin, Disodium EDTΑ.

Youth Lab Brightening Boom Mask.

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Coptis Japonica Root Extract, Caprylic / Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl / Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide Np, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Stearate, Glutathione Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Biotin, Pyridoxine, Folic Acid, Cyanocobalamin, Tocopherol, Thiamine Hcl, Beta-Carotene, Linoleic Acid Riboflavin, Inositol, Hydroxyacetophenone, Acrylates / C10-30 Alkyl, Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Tranexamic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Arginine, Xanthan Gum, Adenosine, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Disodium Edta, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Retinol Reboot Night Cream XMAS Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART