- 20%

Youth Lab – Peptides Spring Hydra-Gel Eye Patches

(2 përshtypje mbi produktin)

4,160 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab – Peptides Spring Hydra-Gel Eye Patches

Patches për sytë Peptides Spring Hydra Gel Hydra Gel janë të përbërë nga materiali inovativ hidraxhel që prek në mënyrë të përsosur lëkurën, për ristrukturimin total të zonës së syrit në vetëm 20 minuta!

Një “Burim Peptidik” i vërtetë, që ripërtërin vijat e holla dhe rrudhat dhe rrathët e errët ndërkohë që hidraton dhe qetëson lëkurën e dehidratuar. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme. Në një vazo praktike me 30 pateches dhe me një spatul.

 • Qëndrueshmëri e menjëhershme: pasi përmban Hexapeptide, Pentapeptide dhe Oligopeptides, të cilat kontribuojnë në parandalimin e vijave të holla dhe zvogëlimin e rrudhave ekzistuese
 • Zbutja e rrudhave: falë Acetil Hexapeptide-8
 • Hidratim: arrihet me Tripeptide dhe Pentapeptide, të cilat nxisin organizmin për të prodhuar Acidin e tij Hialuronik në një mënyrë natyrale dhe parandalojnë dehidratimin me Allantoin, i cili rikthen menjëherë nivelet e hidratimit në lëkurë.
 • Qetësues: falë Allantoin, i njohur gjithashtu për vetitë e tij qetësuese, keratolitike dhe shëruese, i cili targeton menjëherë irritimet dhe inkurajon krijimin e indeve të reja dhe të shëndetshme.

Testuar dermatologjikisht. Pa paraben, gluten, silikon, vaj parafinë, fenoksietanol.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni spatulën e përfshirë për të ngritur butësisht një patch. Vendoseni në lëkurën e pastruar në zonën poshtë secilit sy. Lëreni të veprojë për 20-30 minuta. Hiqni patch-in xhelatinoz dhe butësisht shtypni produktin e tepërt me gishtat tuaj derisa të thithet plotësisht nga lëkura. Aplikojeni çdo ditë si një trajtim mujor ose sa herë që është e nevojshme. Çdo patch është për një përdorim.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë

Sasia

30

Water, Glycerin, Carrageenan, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Oligopeptide-29, Oligopeptide-32, Palmitoyl Pentapeptide-4, Allantoin, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Pentylene Glycol, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Arginine, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Potassium Chloride, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Sucrose, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Propanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Calcium Lactate, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Calcium Chloride, Chromium Oxide Greens, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide, Chlorphenesin, Disodium EDTΑ

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Youth Lab – Peptides Spring Hydra-Gel Eye Patches
 • Ornela M.

  Jan super, vihet re ndryshimi qe me perdorimin e pare 10/10

 • Iljada B.

  Petchas me te mire qe kam provuar

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART