- 20%

Youth Lab – Peptides Reload Value Set

Original price was: 5,490 Lekë.Current price is: 4,392 Lekë.

Me blerjen e Peptides Reload First Wrinkles Cream përfitoni dhuratë një çantë & maskë për sytë dhe fytyrën.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Peptides Reload Value Set

Kremi juaj i preferuar kundër rrudhave tani vjen në një set promocional me një cantë blu dhe 2 maska falas për konturin e syte dhe eleminimin e rrudhave.

Peptides Reload First Wrinkles Cream

Një krem i përmirësuar 24-orësh kundër rrudhave për fytyrën, i pasur me peptide, që synon shenjat e para të plakjes. Veprimet & përbërësit aktivë:

 • Ngadalësimi i plakjes dhe zbutja e rrudhave: Falë veprimit sinergjik të Peptidit biomimetik të Elafin dhe Matrixyl®, “shprehja” e progerinës frenohet, ndërsa prodhimi i kolagjenit dhe elastinës rritet.
 • Riformësimi i fytyrës ovale: Falë veprimit të të Peptidit biomimetik të Elafinit, që rregullon një nga shënjuesit kryesorë të plakjes, progerinën.
 • Hidratim dhe elasticitet: Falë veprimit sinergjik të kompleksit të Acidit Hyaluronik, Panthenol & Naringenin, që reduktojnë humbjen transdermale të ujit dhe Betainën që rregullon rezervat ujore të qelizave.
 • Rritja e rrezatimit të lëkurës dhe forcimi i barrierës epidermale: falë kombinimit të Matrixyl® dhe Niacinamidive.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni çdo ditë, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastër, me lëvizje rrethore lart. Shmangni zonën rreth syve.

Peptides Spring Hydra-Gel

Patches për sytë Peptides Spring Hydra Gel Hydra Gel janë të përbërë nga materiali inovativ hidraxhel që prek në mënyrë të përsosur lëkurën, për ristrukturimin total të zonës së syrit në vetëm 20 minuta!Një “Burim Peptidik” i vërtetë, që ripërtërin vijat e holla dhe rrudhat dhe rrathët e errët ndërkohë që hidraton dhe qetëson lëkurën e dehidratuar. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.Paketimi përmban 2 copë hidra-xhel patches që i bën ato idealë për tu marrë kudo, madje edhe gjatë largimeve tuaja të fundjavës.

Tstuar dermatologjikisht. Pa paraben, gluten, silikon, vaj parafinë, fenoksietanol.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosini në lëkurën e pastruar në zonën poshtë secilit sy. Lërini të veprojnë për 20-30 minuta. Hiqni patch-in xhelatinoz dhe butësisht shtypni produktin e tepërt me gishtat tuaj derisa të thithet plotësisht nga lëkura. Çdo patch është për një përdorim.

Peptides Reload Mask

Një trajtim i avancuar funksionon për të “mbushur” linjat dhe rrudhat, ndihmon në mbështetjen e rinovimit dhe forcimit të dukshëm të lëkurës, ndërsa rikthen fytyrën ovale.Injektohet në një tretësirë të një sasie të barabartë me 20 ml krem-serum.I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.

I testuar dermatologjikisht  Jo fageogenik  Pa gluten  I pa testuar në kafshë  I përshtatshëm për veganët

Udhëzime mbi përdorimin

Shpalosni maskën e një përdorimi dhe aplikojeni në lëkurë të pastër.
Hiqeni pas 20-30 minutash, pa e larë dhe më pas prekni produktin e tepërt me gishta, derisa të përthithet. Përdoreni 2-3 herë në javë, ose sa herë të jetë e nevojshme, sipas nevojave tuaja.

Firma

Youth Lab

Mosha

30+

Forma

Maskë, Vazo

Sasia

1 pako x 2 copë, 50 ml

Peprtides Reload First Wrinkles Cream
Aqua, Glycerin, Isoamyl Laurate, C12-20 Acid PEG-8 Estrer, Cetearyl Ethylhexanoate, Betaine, Squalane, Synthetic Fluorphlogopite, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Panthenyl Triacetate, Niacinamide, Saccharomyces / Camellia Sinensis Leaf / Origanum Majorana Leaf / Hippophae Rhamnoides Fruit / Ribes Grossularia Fruit Ferment Extract, Leuconostoc / Radish Root Ferment Filtrate, Hyaluronic Acid, Naringenin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Crambe Abyssinica Seed Oil, Tocopherol, Parfum, Distarch Phosphate, Dextran, Butylene Glycol, Propanediol, Carbomer, Xanthan Gum, Polysorbate-20, Sodium Lactate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Phenylpropanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Silica, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool

Peptides Spring Hydra-Gel
Water, Glycerin, Carrageenan, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Oligopeptide-29, Oligopeptide-32, Palmitoyl Pentapeptide-4, Allantoin, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Pentylene Glycol, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Arginine, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Potassium Chloride, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Sucrose, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Propanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Calcium Lactate, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Calcium Chloride, Chromium Oxide Greens, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide, Chlorphenesin, Disodium EDTΑ

Peptides Reload Mask
Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic / Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Allantoin, Tromethamine, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Panthenol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Palmitoyl Tripeptide-1, Tripeptide-1, Sodium Hyaluronate, Copper Tripeptide-1, Hexapeptide-9, Nonapeptide-1, Glycine Soja (Soybean) Peptide, Palmitoyl Hexapeptide-12, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / VP Copolymer, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Hydroxyacetophenone, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamaecyparis Obtusa Water, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Anthemis Nobilis Flower Water, Hydroxyethylcellulose, Sodium Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Sodium Phytate, Glyceryl Acrylate / Acrylic Acid Copolymer, PVM / MA Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Methyl Glucose Sesquistearate, Butylene Glycol, Cetearyl Glucoside, Dipotassium Glycyrrhizate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Peptides Reload Value Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART