- 20%

Youth Lab – Peptides Reload First Wrinkles Cream

4,392 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Peprtides Reload First Wrinkles Cream

Një krem i përmirësuar 24-orësh kundër rrudhave për fytyrën, i pasur me peptide, që synon shenjat e para të plakjes.

Një përbërje me teksturë të lehtë, e cila redukton linjat e imta dhe rrudhat pasi promovon rinovimin e shpejtë të qelizave dhe ngadalëson shenjat e plakjes, duke rikthyer elasticitetin, qëndrueshmërinë dhe shkëlqimin e lëkurës.

Falë veprimit sinergjik të Peptidit biomimetik të Elafin dhe Matrixyl®, plakja e qelizave ngadalësohet ndërsa prodhimi i kolagjenit dhe elastinës rritet.

Kështu, lëkura rindërtohet, pamja e saj përmirësohet dhe rrudhat zbehen.
Me një aromë të këndshme freskie dhe një teksturë të hollë, në mënyrë që të përhapet dhe të përthithet lehtësisht.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, me rrudha të lehta (zakonisht pas mosh 30 vjeç).

Veprimet & përbërësit aktivë

Ngadalësimi i plakjes dhe zbutja e rrudhave: Falë veprimit sinergjik të Peptidit biomimetik të Elafin dhe Matrixyl®, “shprehja” e progerinës frenohet, ndërsa prodhimi i kolagjenit dhe elastinës rritet.

Riformësimi i fytyrës ovale: Falë veprimit të të Peptidit biomimetik të Elafinit, që rregullon një nga shënjuesit kryesorë të plakjes, progerinën.

Hidratim dhe elasticitet: Falë veprimit sinergjik të kompleksit të Acidit Hyaluronik, Panthenol & Naringenin, që reduktojnë humbjen transdermale të ujit dhe Betainën që rregullon rezervat ujore të qelizave.

Rritja e rrezatimit të lëkurës dhe forcimi i barrierës epidermale: falë kombinimit të Matrixyl® dhe Niacinamidive.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni çdo ditë, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastër, me lëvizje rrethore lart. Shmangni zonën rreth syve.

Firma

Youth Lab

Mosha

30+

Sasia

50 ml

Forma

Vazo

Aqua, Glycerin, Isoamyl Laurate, C12-20 Acid PEG-8 Estrer, Cetearyl Ethylhexanoate, Betaine, Squalane, Synthetic Fluorphlogopite, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Panthenyl Triacetate, Niacinamide, Saccharomyces / Camellia Sinensis Leaf / Origanum Majorana Leaf / Hippophae Rhamnoides Fruit / Ribes Grossularia Fruit Ferment Extract, Leuconostoc / Radish Root Ferment Filtrate, Hyaluronic Acid, Naringenin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Crambe Abyssinica Seed Oil, Tocopherol, Parfum, Distarch Phosphate, Dextran, Butylene Glycol, Propanediol, Carbomer, Xanthan Gum, Polysorbate-20, Sodium Lactate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Phenylpropanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Silica, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Peptides Reload First Wrinkles Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART