- 20%

Youth Lab – Krem mbrojtës ndaj diellit (SPF 50+)

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,890 Lekë.Current price is: 2,312 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Një krem mbrojtës për fytyrën pa vaj, pa ngjyrë me veprim të lartë anti-oksidues, anti-inflamator dhe mbrojtës ndaj rrezatimit UVA & UVB. Ofron hidratim afatgjatë duke mbrojtur lëkurën nga photo-aging dhe njollat kafe. Përmban Oligopeptide për të përmirësuar prodhimin e kolagjenit, kontribuon në zvogëlimin e rrudhave dhe forcimin e lëkurës. Vitamina B3 zbeh rrudhat dhe njollat, ndërkohë Vitamina E jep hidratim.

Formulimi jo komedogjenik, përthithet kollaj pa mbetur e bardhë mbi lëkurë.

Përbërësit

 • Vitamin Β3 (Niacinamide), vërtetuar që përmirëson dukshëm lëkurën, zbeh vijat e imta dhe rrudhat, hiperpigmentimin dhe zbehjen e lëkurës, ndërkohë nxit elasticitetin
 • Oligopeptide, përmirësojnë prodhimin e kolagjenit, kontribuojnë në rritjen e qëndrueshmërisë
  të lëkurës dhe reduktim të rrudhave.
 • Vitamin Ε ofron veti intensive mbrojtjeje antioksiduese dhe nxit elasticitetin
 • Filtra me spektër të gjërë mbrojtje UVA dhe UVB ofrojnë mbrojtje të lartë

Udhëzime mbi përdorimin

Apliko mbi të gjithë fytyrën dhe qafën, 30 minuta përpara se të ekspozoheni në diell. Riaplikoni shpesh për të mirëmbajtur mbrojtjen, sidomos pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Youth Lab – Krem mbrojtës ndaj diellit (SPF 50+)
 • Arba C. (blerës i verifikuar)

  Mbrojtje shume e mire kunder diellit (kunder rrezeve UVA dhe UVB, shpesh here nuk gjenden mbrojtja ndaj te dyjave ne produktet kunder diellit dhe sidomos ne fytyre eshte shume e rendesishme). Perthithet shume mire nga lekura dhe nuk le ndjesi te yndyrshme. E perdor cdo dite.

 • Iljada B.

  Me pelqen qe ka ne perberje niacinamid qe mund ti besh skip ne mengjes

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART