- 20%

Youth Lab – Hydro Cloud Serum

3,440 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Hydro Cloud Serum

Serum intensiv që plotëson nivelet e hidratimit të lëkurës menjëherë dhe për një kohë të gjatë, “mbush” linjat dhe rrudhat dhe rikthen hidratimin për të gjitha llojet e lëkurës.

Në të njëjtën kohë, forcon lëkurën kundër irritimeve të jashtme, duke balancuar mikrobiomën.

Ka një aromë delikate, teksturë të lehtë dhe përthithet shpejt, pa lënë lëkurën të yndyrshme.

 • I testuar dermatologjikisht
 • Jo-komedogjenik
 • Pa parabene, pa gluten
 • Nuk është testuar tek kafshët
 • I përshtatshëm për veganët

Përbërësit aktivë

Kompleksi i 4 acideve hialuronik: 3 pesha të ndryshme molekulare dhe 1 tip bioaktiv. Duke kombinuar acide hialuronike të peshave të ndryshme molekulare  arrijmë hidratim të thellë në të gjitha nivelet e lëkurës, duke rezultuar në cilësinë më të mirë të shtresës korneum.

Përveç kësaj, tipi bioaktiv i acidit hialuronik ofron hidratim intensiv dhe afatgjatë, duke rezultuar në “mbushjen” e linjave dhe rrudhave të imta, neutralizimin e radikaleve të lira dhe mbrojtje ndaj rrezatimit UV dhe ndotësve atmosferikë.

Prebiotiku me një veprim të ngjashëm me vitaminën D:  aktivizon prodhimin e receptorit të vitaminës D, duke rritur kështu veprimin e tij, për lëkurë të hidratuar në mënyrë perfekte, me një barrierë të fortë epidermale.

Niacinamide: një formë e tretshme në ujë e vitaminës B3, me veti anti-inflamatore, anti-plakje dhe antioksiduese, “fshin” linjat e holla, ndriçon lëkurën, lehtëson enjtjet dhe skuqjet, duke e lënë fytyrën të butë dhe me shkëlqim.

Hidraton dhe forcon barrierën epidermale, duke parandaluar humbjen e hidratimit në lëkurë.

Përbërës aktiv nga Trëndafili i Jerikos (Anastatica hierochuntica): Falë vetive të tij kundër plakjes, rigjallëron qelizat, pasi stimulon dhe forcon aktivitetin e tyre të dobësuar metabolik. Njëkohësisht ofron hidratim të menjëhershëm, duke i rikthyer lëkurës elasticitetin dhe densitetin, duke e ruajtur mikrobiomën e saj.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni çdo ditë, pas pastrimit, në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

50ml

Aqua, Glycerin, Dimethicone, Caprylyl Methicone, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Fructooligosaccharides, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Serine, Proline, Inositol, Arginine, Histidine, Betaine, Calcium Lactate, PCA, Parfum, Lauryl PEG-10 Tris (Trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone, Tocopherol, PEG-12 Dimethicone / PPG-20 Crosspolymer, Stearyl Dimethicone, Octadecene, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Citric Acid, Benzyl Benzoate, Coumarin, Geraniol, Linalool

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Hydro Cloud Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART