- 20%

Youth Lab – Dark Spot Remover Serum

4,760 Lekë

(Sërum intensiv për trajtimin e njollave)

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Dark Spot Remover Serum

Duke përdorur përbërësit aktivë më inovatorë, Youth Lab sjell serumin e ri për heqjen e njollave të errëta, një formulë e fuqishme për zbardhjen e ngjyrës së lëkurës me veprim të provuar klinikisht.

Dark Spot Remover është një serum intensiv i fytyrës që synon të parandalojë dhe reduktukton pamjen e njollave të errëta, duke përfshirë format e vështira për t’u trajtuar, të tilla si njolla kafe që nuk janë përgjigjur ndaj trajtimeve të mëparshme dhe shenjat pas akneve, çngjyrosjet, tonin e pabarabartë. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Eksfolon butësisht dhe heq qelizat e sipërfaqes së lëkurës për të rritur shpejt shkëlqimin natyral të saj. Korigjon dhe parandalon formimin e njollave të reja dhe hiperpigmentimet (të lidhura me ekspozimin në diell, aknet, plakjen, çrregullimet hormonale etj.), ndërsa zbulon shkëlqimin, qartësinë dhe tonin e njëtrajtshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Ka një strukturë të lehtë dhe përthithet shpejt, pa lënë ndjesi vajore.

 • I testuar dermatologjikisht
 • Jo fagozogjen
 • Pa parabene dhe gluten.
 • I pa testuar në kafshë
 • I përshtatshëm për veganët

Përbërësit kryesorë

 • Peptidi bio-mimetik për Melasmën me shënjestrim të dyfishtë, për parandalimin dhe riparimin e pigmentimit të lëkurës.
 • Acidi Tranexamik një nga përbërësit kryesorë për zbardhjen e lëkurës me veprim zbardhues. Kontribuon në mënyrë aktive në rregullimin e sintezës së melaninës. Në të njëjtën kohë ka veprim antiinflamator, duke rregulluar prodhimin e interleukinës dhe prostaglandinës.
 • Acid L-Askorbik i Stabilizuar me veti të shkëlqyera antioksidante, funksionon si një pastrues i radikaleve të lira në lidhje me rrezatimin UVA & UVB, duke nxitur prodhimin e kolagjenit.
 • Acidi glikolik normalizon procesin e eksfolimit të lëkurës, duke ndihmuar kështu në zbehjen e njollave.
 • Ekstrakt i rrënjës së shafranit të Indisë, një përforcues i shkëlqimit që punon për të rivendosur tonin e njëtrajtshëm të lëkurës dhe për të ndriçuar pamjen e njollave të errëta kokëforta, ndërsa rregullon shprehjen e tirozinazës.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet për përdorim të përditshëm, kryesisht në darkë pas pastrimit, duke e aplikuar në mënyrë të barabartë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Ndiqni aplikimin me një hidratues, siç është kremi Brightening Vit-C Gel Cream. Për rezultate më të mira mund të aplikohet edhe gjatë ditës, por kërkohet përdorimi i mëpasshëm i një kremi mbrojtës ndaj diellit me mbrojtje shumë të lartë, si kremi i ditës City Guard Anti-Pollution Day Cream (SPF 50+). I përshtatshëm për t’u përdorur para make up-it, pasi formula e tij jo e yndyrshme dhe jo ngjitëse përthithet shpejt dhe nuk lë mbetje në lëkurë.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me spray

Sasia

30ml

Aqua, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Glycolic Acid, Glycerin, Tranexamic Acid, Methyl Gluceth-20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Pentasodium Tetracarboxymethyl Acetylhydroxyprolyl Dipeptide-12, Pentasodium Tetracarboxymethyl Dipeptide-51, Allantoin, Tetrahydrocurcumin, Parfum, Polyquaternium 10, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Isopropyl Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, 1,2-Hexanediol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Metabisulfite, Citronellol, Limonene, Linalool

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Dark Spot Remover Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART