- 20%

Youth Lab – City Guard Value Set

(1 përshtypje mbi produktin)

3,800 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab  City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 (40ml)

City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 është një krem ​​ditor inovativ, jo vajor, për të riparuar dhe mbrojtur nga 5 faktorë që shkaktojnë dëmtime të qelizave  dhe çojnë në plakje të parakohshme, të tilla si: drita blu nga pajisjet elektronike, ndotja e ajrit, IR dhe UVA / UVB.

Kjo formulë hidratuesejo vajore, me filtra 100% minerale për mbrojtjen nga dielli, krijon një film të padukshëm mbrojtës dhe lë një ndjesi jashtëzakonisht të lehtë që zgjat gjatë gjithë ditës. Gjithashtu, është i përshtatshëm për zonën e syve (përveç kapakëve të syve).

 • Testuar dermatologjikisht.
 • Jo komedogjen. Pa paraben dhe gluten.
 • Nuk është testuar në kafshë.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni çdo ditë një sasi të mjaftueshme në lëkurë të pastër, fytyrë, qafë dhe dekolte.Përsëriteni aplikimin para ekspozimit në diell, pas djersitjes ose notit.

Youth Lab Brightening Boom Mask ( 4 copë)

Brightening Boom Mask punon për të rivendosur tonin e njëtrajtshëm të lëkurës dhe shkëlqimin natyral, ndërkohë që redukton hiperpigmentimin, si njollat e errëta, zbardhjen e lëkurës dhe shenjat e akneve. Maska  rrit prodhimin e kolagjenit, ndërsa zbut rrudhat dhe linjat e holla, si dhe ndihmon për të rimbushur lëkurën tuaj, ndihmon në rikthimin e volumit dhe lagështisë së lëkurës duke qetësuar irritimet dhe rehaton lëkurën e ndjeshme.

Përbërësit

 • 12 vitamina: Kombinimi unik i vitaminës C, së bashku me vitaminat Ε, F, Η dhe kompleksin e vitaminës B, riaktivizon metabolizmin e lëkurës, stimulon sintezën e kolagjenit dhe redukton hiperpigmentimin.
 • Acidi Tranexamik:  I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, mund të heqë pigmentimin dhe njollave, si p.sh., pigmentimin pas ekspozimit në diell. Si rezultat, rikthen dhe riparon tonin e lëkurës.
 • Acidi hialuronik (HA):  një përbërës që ndihmon për lëkurë të lëmuar dhe të hidratuar.
 • Ekstrakti i hipofait: I pasur me polifenole dhe vitamina, ekstrakti i hipofeve është i njohur për aktivitetin e tij anti-inflamator dhe antioksidant. Është një agjent topik natyral dhe i vlefshëm, i përshtatshëm për rigjenerimin e lëkurës dhe riparimin e shkëlqimit për një efekt të dukshëm rinor.
 • Glutathione: është një nga antioksidantët më të rëndësishëm në qeliza, që funksionon si një agjent zbardhues, duke ndihmuar në frenimin e sintezës së melaninës, duke siguruar një ton dhe pamje të njëtrajtshme të lëkurës.
 • Allantoin: hidraton lëkurën për të parandaluar tharjen dhe acarimin.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.

 • Testuar dermatologjikisht.
 • Pa parabene dhe gluten.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni me kujdes maskën në lëkurë të pastruar tërësisht. Zbutni maskën butësisht për të siguruar kontaktin me lëkurën. Rregulloni konturet e maskës në fytyrë. Lëreni për 20-30 minuta. Për të hequr maskën, hiqeni ngadalë nga skajet.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Sasia

4 copë, 40 ml

Forma

Maskë, Tubet

SPF

50

City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50
Aqua, Dimethicone, Zinc Oxide, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, PEG-12 Dimethicone, Lauryl PEG-10 Tris (trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone, Undecane, Tridecane, C13-15 Alkane, Betaine, Hexyl Laurate, Polymethylsilsesquioxane, Parfum, Sodium Chloride, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Algin, Glyceryl Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Tapioca Starch, Propanediol, Tropaelum Majus Flower / Leaf / Stem Extract, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Biosaccharide Gum-4, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cellulose Acetate Propionate, Polyhydrostearic Acid, Methicone, PEG-10 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Polydimethylxyethyl Dimethicone, PEG / PPG-18 / 18 Dimethicone, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Dimethicone / PEG 10-15 Crosspolymer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Stearic Acid, Cyclohexasiloxane, Alpha Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool

Brightening Boom Mask
Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Coptis Japonica Root Extract, Caprylic / Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl / Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide Np, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Stearate, Glutathione Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Biotin, Pyridoxine, Folic Acid, Cyanocobalamin, Tocopherol, Thiamine Hcl, Beta-Carotene, Linoleic Acid Riboflavin, Inositol, Hydroxyacetophenone, Acrylates / C10-30 Alkyl, Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Tranexamic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Arginine, Xanthan Gum, Adenosine, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Disodium Edta, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Youth Lab – City Guard Value Set
 • Roland D.

  ⭐⭐⭐⭐⭐

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART