- 20%

Youth Lab – City Guard Anti-Pollution Day Cream (SPF 50+)

(4 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 4,750 Lekë.Current price is: 3,800 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab – City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50

City Guard Anti-Pollution Day Cream SPF 50 është një krem ​​ditor inovativ, jo vajor, për të riparuar dhe mbrojtur nga 5 faktorë që shkaktojnë dëmtime të qelizave  dhe çojnë në plakje të parakohshme, të tilla si: drita blu nga pajisjet elektronike, ndotja e ajrit, IR dhe UVA / UVB.

Kjo formulë hidratuesejo vajore, me filtra 100% minerale për mbrojtjen nga dielli, krijon një film të padukshëm mbrojtës dhe lë një ndjesi jashtëzakonisht të lehtë që zgjat gjatë gjithë ditës. Gjithashtu, është i përshtatshëm për zonën e syve (përveç kapakëve të syve).

 • Testuar dermatologjikisht.
 • Jo komedogjen. Pa paraben dhe gluten.
 • Nuk është testuar në kafshë.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni çdo ditë një sasi të mjaftueshme në lëkurë të pastër, fytyrë, qafë dhe dekolte.Përsëriteni aplikimin para ekspozimit në diell, pas djersitjes ose notit.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

SPF

50+

Aqua, Dimethicone, Zinc Oxide, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, PEG-12 Dimethicone, Lauryl PEG-10 Tris (trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone, Undecane, Tridecane, C13-15 Alkane, Betaine, Hexyl Laurate, Polymethylsilsesquioxane, Parfum, Sodium Chloride, Trehalose, Urea, Serine, Pentylene Glycol, Algin, Glyceryl Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Pullulan, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Tapioca Starch, Propanediol, Tropaelum Majus Flower / Leaf / Stem Extract, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Biosaccharide Gum-4, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cellulose Acetate Propionate, Polyhydrostearic Acid, Methicone, PEG-10 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Polydimethylxyethyl Dimethicone, PEG / PPG-18 / 18 Dimethicone, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Dimethicone / PEG 10-15 Crosspolymer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Stearic Acid, Cyclohexasiloxane, Alpha Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
4 përshtypje për Youth Lab – City Guard Anti-Pollution Day Cream (SPF 50+)
 • Iljada B.

  Nga review-t duket shume shume i mire,sepse permban dhe Vit C, me zor pres ta provoj

 • Iljada B.

  Eshte nje nga spf me te mira qe kam perdorur. Perhaoet leht, pershtatet me cdo ngjyre lekure, nuk le white cast. Ka nje shkelqim shume te bukur ne fund.

 • .

  Super spf. I lehte, hapet shpejt, nuk yndyros, e le lekuren e bute dhe te hidratuar. Super per fytyra te yndyrshme.

 • Anxhela A.

  Super I mire

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART