- 20%

Youth Lab – Check matte

Original price was: 3,650 Lekë.Current price is: 2,920 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Teksturë likuide e lehtë dhe e tejdukshme e pasur me antioksidues që kontrollojnë yndyrën dhe ofrojnë një efekt mat i cili zgjat shumë. Rifreskon dhe perfeksionon lëkurën, pa dëmtuar make up kur vendoset sipër tij. Falë Acidit Salicilik në mënyrë të vazhdueshme pastron dhe detoksifikon poret e hapura, ndërkohë që Kompleksi Second Skin Matrix® siguron hidratim intensiv. I përshtatshëm për zonën T në lëkurat mikse, të yndyrshme ose me tendencë akneike.

I disponueshëm në kuti që merret lehtësisht me vete, me pasqyrë dhe sfungjer antibakterial në mënyrë që ta keni me vete kudo që shkoni. Gjithashtu, i disponueshëm në tubet për të rimbushur kutinë.

Përbërësit

 • Argjila & Silica Montmorillonite, përthith yndyrën dhe lë pas lëkurë perfekte, të njëtrajtshme
 • Acid Salicilik, kontribuon në rregullimin e sebumit, rritjes së ritmit të rigjenerimit qelizor dhe prodhimin të kolagjenit.
 • Second Skin Matrix®, një kompleks përbërësish si Trehalose, Urea, Serine, Acid Hialuornik dhe Pullulan; një matricë molekulare nga bio-polimere që clirohen gradualisht dhe transferohen në zemër të stratum corneum, edhe pas 8 orësh aplikim, duke ofruar hidratim intensiv!
 • Vitamin Ε veprim antioksidues dhe rikthen elasticitetin në lëkurë
 • I mundësuar në kuti kompakte praktike me pasqyrë dhe aplikues antimikrobial (sfungjer) që është ideal për të hidratuar dhe freskuar lëkurën, përgjatë ditës, pa e prishur make-up.

Udhëzime mbi përdorimin

Butësisht preso sfungjerin tek ena mbajtëse dhe më pas aplikoje mbi zonat e yndyrshme në fytyrë. Përsërit procesin sipas nevojës, edhe mbi make-up, pasi nuk e prish atë.

Rimbushja e enës mbajtëse: Për të rimbushur përmbajtjen e CHECK-MATTE, hiq sfungjerin në fund të enës dhe mbushe me Check Matte Refiller, deri sa bazamenti të jetë i mbushur.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Mikse, E yndyrshme

Forma

Copë

Sasia

12ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Check matte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART