- 20%

Youth Lab – Brightening Vit-C Xmas Set

Original price was: 5,200 Lekë.Current price is: 4,160 Lekë.

Limited edition !

Me blerjen e Youth Lab Brightening Vit-C Hydra Gel Eye Patches përfitoni dhuratë 4 Youth Lab Brightening Boom Mask.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Brightening Vit-C Xmas Set

Për një pamje të relaxuar dhe të ndritshme për periudhën më magjepsëse të vitit Youth lab sjell setin i cili permban maskë me vitamin C në formë xhelatine për konturin e syve dhe ju dhuron 4 maska fytyre me vitamin C të cilat ofrojnë efekt ndriçues, rinovues dhe hidratues.

Youth Lab Brightening Vit-C Hydra Gel Eye Patches

Patches të formuluara posaçërisht për të ndriçuar zonën tuaj nën sy, duke synuar reduktimin e shenjave të plakjes, si: rrathët e errët, rrudhat, linjat e holla dhe ndihmojnë në reduktimin e fryrjes tek sytë. Ky hidroxhel funksionon në vetëm 20 minuta për të rivendosur një pamje më të shndritshme, të lëmuar dhe rinore të syve të lodhur dhe të paprekur për një pamje të ndritshme, që në aplikimin e parë! Brightening Vit-C Hydra Gel Eye Patches janë në dispozicion në një vazo ekonomike, e cili përmban 30 palë copëza dhe një spatul.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.
 • I testuar dermatologjikisht – pa paraben dhe gluten.
 • I përshtatshëm për veganët.
 • Rrathë të errët
 • Fryrje dhe ënjtje
 • Toni i pabarabartë i lëkurës
 • Rrudhat
 • Humbja e elasticitetit

Përdorni spatulën e përfshirë për të vendosur butësisht një patch. Aplikojeni në lëkurë të pastër në zonën poshtë secilit sy. Lëreni për 20-30 minuta. Hiqni patchet dhe prekni butësisht produktin e tepërt me gishta derisa të përthithet plotësisht. Aplikojeni çdo ditë si trajtim mujor ose sa herë të jetë e nevojshme. Çdo patch është vetëm për një përdorim.

Youth Lab Brightening Boom Mask

Brightening Boom Mask punon për të rivendosur tonin e njëtrajtshëm të lëkurës dhe shkëlqimin natyral, ndërkohë që redukton hiperpigmentimin, si njollat e errëta, zbardhjen e lëkurës dhe shenjat e akneve. Maska  rrit prodhimin e kolagjenit, ndërsa zbut rrudhat dhe linjat e holla, si dhe ndihmon për të rimbushur lëkurën tuaj, ndihmon në rikthimin e volumit dhe lagështisë së lëkurës duke qetësuar irritimet dhe rehaton lëkurën e ndjeshme.

 • 12 vitamina: Kombinimi unik i vitaminës C, së bashku me vitaminat Ε, F, Η dhe kompleksin e vitaminës B, riaktivizon metabolizmin e lëkurës, stimulon sintezën e kolagjenit dhe redukton hiperpigmentimin.
 • Acidi Tranexamik:  I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, mund të heqë pigmentimin dhe njollave, si p.sh., pigmentimin pas ekspozimit në diell. Si rezultat, rikthen dhe riparon tonin e lëkurës.
 • Acidi hialuronik (HA):  një përbërës që ndihmon për lëkurë të lëmuar dhe të hidratuar.
 • Ekstrakti i hipofait: I pasur me polifenole dhe vitamina, ekstrakti i hipofeve është i njohur për aktivitetin e tij anti-inflamator dhe antioksidant. Është një agjent topik natyral dhe i vlefshëm, i përshtatshëm për rigjenerimin e lëkurës dhe riparimin e shkëlqimit për një efekt të dukshëm rinor.
 • Glutathione: është një nga antioksidantët më të rëndësishëm në qeliza, që funksionon si një agjent zbardhues, duke ndihmuar në frenimin e sintezës së melaninës, duke siguruar një ton dhe pamje të njëtrajtshme të lëkurës.
 • Allantoin: hidraton lëkurën për të parandaluar tharjen dhe acarimin.

Aplikoni me kujdes maskën në lëkurë të pastruar tërësisht. Zbusni maskën butësisht për të siguruar kontaktin me lëkurën. Rregulloni konturet e maskës në fytyrë. Lëreni për 20-30 minuta. Për të hequr maskën, hiqeni ngadalë nga skajet.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Maskë, Patch

Sasia

4 copë, 60 copë

Brightening Vit-C Hydra-Gel Eye Patches
Water, Glycerin, Carrageenan, Butylene Glycol, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Citrus Unshiu Peel Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Sucrose, Polyglyceryl-10 Laurate, Pentylene Glycol, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Hydroxyacetophenone, Hexylene Glycol, Calcium Chloride, Potassium Chloride, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Cellulose Gum, Calcium Lactate, Allantoin, Caffeine, Chlorphenesin, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Propanediol, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, CI 77492, Arginine, Caprylyl Glycol, CI 77491, Ascorbic Acid, Arbutin

Brightening Boom Mask
Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Coptis Japonica Root Extract, Caprylic / Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl / Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide Np, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Stearate, Glutathione Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Biotin, Pyridoxine, Folic Acid, Cyanocobalamin, Tocopherol, Thiamine Hcl, Beta-Carotene, Linoleic Acid Riboflavin, Inositol, Hydroxyacetophenone, Acrylates / C10-30 Alkyl, Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Tranexamic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Arginine, Xanthan Gum, Adenosine, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Disodium Edta, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Brightening Vit-C Xmas Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART