- 20%

Youth Lab – Brightening Vit-C Gel Cream XMAS Set

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 5,150 Lekë.Current price is: 4,120 Lekë.

Blini xhel-kremin me vitaminë C 50ml dhe përfitoni falas 3 produkte në formate promocionale:

 • Restoring Serum 10ml
 • Brightening Vit-C Hydra-Gel Eye Patches monodose
 • Brightening Boom Mask 1 copë
 • Çantë për mbajtjen e produkteve

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab Brightening Vit-C Gel Cream (50 ml)

Vit-C Gel është një xhel krem hidratues, me Acid L-Askorbik të stabilizuar (Vitaminë C) i cili rikthen shkëlqimin. Falë teknologjisë së tij, ky xhel-krem hidraton dhe ndriçon thellësisht lëkurën, lufton dehidratimin dhe ka veprim efektiv antioksidues. Për më tepër, falë Acidit Askorbik të stabilizuar  qetëson, mbron dhe hidraton lëkurën. Teknologjia e avancuar “Water Gel” jep përthithje të shpejtë, pa lënë yndyrë në lëkurë. Falë aromës së tij të veçantë dhe ndjesisë së këndshme, është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës (përfshirë lëkurën e ndjeshme).

 • I testuar dermatologjikisht
 • Jo komedogjenik
 • Pa parabene dhe gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni çdo ditë, në mëngjes dhe/ose në darkë, në lëkurë të pastër dhe të thatë, në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Youth Lab  Restoring Serum ( 10 ml)

Serum intensiv revitalizues me veprim anti-rrudhë dhe forcues për të rritur shkëlqimin e lëkurës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Restoring serum është një serum anti-plakje që rrit sintezën e përbërësve strukturorë të lëkurës. Rikthen shkëlqimin dhe ngjyrën e saj, duke e lënë lëkurën më elastike, më të butë dhe më të fortë. Burim i bioenergjisë, për shkak të kombinimit të 3 komplekseve të patentuara: Neodermyl®, Progeline® dhe Tens ’up® që rinovojnë fibroblastet, si dhe stimulojnë sintezën e kolagjenit të tipit I & III dhe elastinës. Për më tepër, Vitamina C e stabilizuar rregullon sekretimin e pigmentimit dhe indit mbresë.

Udhëzime mbi përdorimi

Vendoseni çdo ditë, në mëngjes dhe / ose në mbrëmje, në një fytyrë të pastër, qafë dhe dekolte,

Brightening Vit-C Hydra Gel Eye Patches ( 1 copë)

Patches të formuluara posaçërisht për të ndriçuar zonën tuaj nën sy, duke synuar reduktimin e shenjave të plakjes, si: rrathët e errët, rrudhat, linjat e holla dhe ndihmojnë në reduktimin e fryrjes tek sytë.

Ky hidroxhel funksionon në vetëm 20 minuta për të rivendosur një pamje më të shndritshme,  të lëmuar dhe rinore te syve të lodhur dhe të paprekur për një pamje të ndritshme, që në herën e parë!

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.
 • I përshtatshëm për veganët.
 • Rrathë të errët
 • Fryrje dhe ënjtje
 • Toni i pabarabartë i lëkurës
 • Rrudhat
 • Humbja e elasticitetit

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të pastër në zonën poshtë secilit sy. Lëreni për 20-30 minuta. Hiqni njollat dhe prekni butësisht produktin e tepërt me gishta derisa të përthithet plotësisht.

Youth Lab Brightening Boom Mask ( 1 copë)

Brightening Boom Mask punon për të rivendosur tonin e njëtrajtshëm të lëkurës dhe shkëlqimin natyral, ndërkohë që redukton hiperpigmentimin, si njollat e errëta, zbardhjen e lëkurës dhe shenjat e akneve. Maska  rrit prodhimin e kolagjenit, ndërsa zbut rrudhat dhe linjat e holla, si dhe ndihmon për të rimbushur lëkurën tuaj, ndihmon në rikthimin e volumit dhe lagështisë së lëkurës duke qetësuar irritimet dhe rehaton lëkurën e ndjeshme.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.

 • Testuar dermatologjikisht.
 • Pa parabene dhe gluten.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni me kujdes maskën në lëkurë të pastruar tërësisht. Zbutni maskën butësisht për të siguruar kontaktin me lëkurën. Rregulloni konturet e maskës në fytyrë. Lëreni për 20-30 minuta. Për të hequr maskën, hiqeni ngadalë nga skajet.

Firma

Youth Lab

Forma

Maskë, Patch, Shishe me pompë, Vazo

Sasia

1 copë, 10ml, 50ml

Youth Lab Brightening Vit-C Gel Cream.

Aqua, Glycerin, Ethyl Oleate, HDI / Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, 3-o-Ethyl Ascorbic Acid, Caprylyl Methicone, Panthenol, Niacinamide, Tocopherol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum, Microcrystalline Cellulose, Polyglyceryl-3 Stearate, Cellulose Gum, Hydrogenated Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Phenylpropanol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Silica, Citral, Citronellol, Limonene, Linalool, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI77891).

Youth Lab  Restoring Serum.
• Neodermyl®, a complex of Amino Acids and Trace Elements with a proven effect in smoothing wrinkles and enhancing firmness
• Progeline®, Elafine Biomimetic Peptide with direct action in restoring the oval of the face
• Tens’up® ingredient of natural origin from the roots of Kichori with immediate and long-term “lift” effect
• Stabilized Vitamin C to enhance collagen production synthesis and normalize skin discolorations
• Hyaluronic Acid and Sugar Fungi for rich hydration
Dermatologically tested and non-itchy composition, without parabens and gluten, suitable for all skin types.
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Nitro Musk Free.

Brightening Vit-C Hydra Gel Eye Patches.

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Citrus Unshiu Peel Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (5ppm), Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Arbutin, Niacinamide (1.75ppm), Calcium Pantothenate (0.75ppm), Sodium Ascorbyl Phosphate (0.35ppm), Tocopheryl Acetate (0.175ppm), Pyridoxine Hci (0.175ppm), Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, Ascorbic Acid (0.5ppm), Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Sucrose, Polyglyceryl-10 Laurate, Pentylene Glycol, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Xanthan Gum, Allantoin, Gellan Gum, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Cellulose Gum, Carrageenan, Potassium Chloride, Hydroxyacetophenone, Hexylene Glycol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Sodium Polyacrylate, Dipotassium Glycyrrhizate, Calcium Lactate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Ci 77492, Ci 77491.

Youth Lab Brightening Boom Mask.

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Coptis Japonica Root Extract, Caprylic / Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl / Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide Np, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Stearate, Glutathione Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Biotin, Pyridoxine, Folic Acid, Cyanocobalamin, Tocopherol, Thiamine Hcl, Beta-Carotene, Linoleic Acid Riboflavin, Inositol, Hydroxyacetophenone, Acrylates / C10-30 Alkyl, Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Tranexamic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Arginine, Xanthan Gum, Adenosine, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Disodium Edta, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Fragrance

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Youth Lab – Brightening Vit-C Gel Cream XMAS Set
 • Roland D.

  Dhurate perfekte

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART