- 20%

Youth Lab – Blemish Control Values Set

Original price was: 4,350 Lekë.Current price is: 3,480 Lekë.

Me blerjen e Blemish control value set përfitoni dhurate nje cante & laresin dhe blemish dots.

In stock

Përshkrimi i Produktit

YouthLab Blemish Control Values Set

YouthLab sjell setin e ri Blemish Control Values, i cili është specifik për lëkurën e yndyrshme me tendencë akneike. Seti  vjen ne nje cante dhurate e cila permban Blemish Control Serum dhe falas laresin ne formatin 150 ml dhe Blemish Dots.

Blemish Control Serum

Blemish Control është një serum ditor eksfoliues që heq butësisht dhe thellësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt, largon qelizat e vdekura, mban poret e lëkurës të pastra, duke reduktuar irritimet, shenjat dhe pamjen e tyre. Një serum eksfoliues ditor pa vaj, me teksturë të lehtë, që mbulon nevojat e lëkurës së kombinuar/të yndyrshme ose të prirur për parregullsi.Do të shihni se lëkura juaj dita ditës do të bëhet më e lëmuar, rrezatuese dhe e pastër, pa defekte. Efektive në parandalimin e akneve dhe njollave të errëta.

I testuar dermatologjikisht jo komedogjen, pa parabene, gluten dhe silikon. Nuk është testuar në kafshë, i përshtatshëm për veganët.

Indikacionet:

 • Poret e zgjeruara
 • Poret e bllokuara
 • Shpërthimet e akneve/njollave
 • Hipersekretim i sebumit

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni 4-6 pika çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit, në fytyrë, qafë dhe dekolte, ose veçanërisht mbi zonat problematike. Lëreni të përthithet dhe më pas aplikoni krem hidratues. Nëse do të ekspozoheni në diell, zgjidhni një krem hidratues me SPF. Mos aplikoni në plagë të hapura.

Blemish Foam Cleanser

Shkuma pastruese Youth Lab Blemish Foam Cleanser është një formulë aktive, jo irrituese, që ofron një lëkurë të pastruar dhe pore më pak të dukshme, redukton acarimet & skuqjet dhe lë ndjesi të lëkurës së hidratuar pa e tharë atë.

Përbërësit kryesorë

 • Mbrojtje anti-bakteriale falë Kompleksit Undecylenoyl Glycine dhe përzierjes së polisaharideve, që parandalon bakteret të bashkohen me lëkurën duke krijuar kështu një veprim mbrojtës.
 • Kompleksi bio-teknologjik Undecylenoyl Glycine siguron pastrim efikas, ndërsa mbron epidermën dhe në të njëjtën kohë mbron barrierën e lëkurës nga dehidratimi ndërsa rregullon prodhimin e sebumit.
 • Qetësimi arrihet nga përzierja e Polisaharideve dhe ekstraktit të sherebelës, duke rezultuar në një lehtësim të menjëhershëm në lëkurë.
 • Hidratimi vjen nga përbërësit hidratues organikë Betaine dhe aminoacid Arginine që mbrojnë qelizat nga dehidratimi.
 • Aminoacidi Arginine kontribuon në riparimin e ADN-së së qelizës dhe aktivizon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.

Testuar dermatologjikisht ,jo komedogjene, pa paraben, pa gluten, pa silic, aromë e këndshme grejpfruti

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni gjatë kujdesit ditor, në mëngjes dhe në darkë, në fytyrë dhe në qafë. Më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Blemish Dots

Ngjitëse transparente, që zvogëlojnë aknet dhe pikat e zeza, qetësojnë dhe mbrojnë lëkurën e irrituar edhe poshtë make up-it. Pakoja përmban 32 ngjitëse me një përdorim, në dy madhësi, që synojnë të zvogëlojnë çdo imperfeksion individualisht, ndërsa veprimi i tyre i përqendruar nuk lejon acarim ose tharje në zonën e aplikuar. Ato janë transparente dhe aplikohen në mënyrë të përkryer në lëkurë, gjë që i bën ato ideale për tu aplikuar poshtë make up-it ë gjatë ditës dhe / ose natës, për trajtim dhe mbrojtje.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni në lëkurë të pastër dhe të thatë. Përqendrohuni tek zona e lokalizuar me akne dhe shtypni lehtë. Lëreni ngjitësen për të paktën 8 orë. Pastroni zonën dhe përsëriteni nëse është e nevojshme, duke përdorur një ngjitëse të re.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore, Patch, Shishe me pompë

Sasia

30ml, 150ml, 32

Blemish Control Serum
Aqua, Alcohol Denat., Propanediol, Glycolic Acid, Pentylene Glycol, Niacinamide, Biosaccharide Gum-1, Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid, Sodium Phytate, Alcohol, Parfum, Polyquaternium-10, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Blemish Foam Cleanser
Propanediol, Aqua, Rhamnose Gluccoluronic Acid, Undedcylenoyl Glycine, Aqua, Sodium Lauraamphoacetate, Disodium Capryloyl Glutamate, Aqua, Coco-Betaine, Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Aqua Capryloyl/Caproyl Methyl Glucamide, Lauroyl / Myristoyl Metethylhexylglycerinhyl Glucamide, Aqua, Glycerin, Salvia Officinalis Leaf Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Betaine, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Aqua, Arginine, Ci 61570, Parfum

Blemish Dots
Acrylates Copolymer, Butylene Glycol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Salicylic Acid, 1,2-Hexanediol, Phellodendron Amurense Bark Extract, Coptis Chinensis Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Sciadopitys Verticillata Root Extract, Canavalia Gladiata Fruit Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Glycerin, Kochia Scoparia Fruit Extract

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Blemish Control Values Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART