- 20%

Youth Lab – Blemish Control Serum

3,480 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Youth Lab – Blemish Control Serum

Blemish Control është një serum ditor eksfoliues që heq butësisht dhe thellësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt, largon qelizat e vdekura, mban poret e lëkurës të pastra, duke reduktuar irritimet, shenjat dhe pamjen e tyre.

Një serum eksfoliues ditor pa vaj, me teksturë të lehtë, që mbulon nevojat e lëkurës së kombinuar/të yndyrshme ose të prirur për parregullsi.

Do të shihni se lëkura juaj dita ditës do të bëhet më e lëmuar, rrezatuese dhe e pastër, pa defekte. Efektive në parandalimin e akneve dhe njollave të errëta.

Duke kombinuar këtë serum me Blemish Cleansing Foam, hidratuesin Balance Mattifying Cream Solution, Check-Matte solution dhe Blemish Dots, do të merrni një trajtim të plotë të akneve dhe yndyrës së tepërt ne lëkurë.

I testuar dermatologjikisht jo komedogjen, pa parabene, gluten dhe silikon. Nuk është testuar në kafshë, i përshtatshëm për veganët.

Indikacionet:

 • Poret e zgjeruara
 • Poret e bllokuara
 • Shpërthimet e akneve/njollave
 • Hipersekretim i sebumit

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni 4-6 pika çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, pas pastrimit, në fytyrë, qafë dhe dekolte, ose veçanërisht mbi zonat problematike. Lëreni të përthithet dhe më pas aplikoni krem hidratues. Nëse do të ekspozoheni në diell, zgjidhni një krem hidratues me SPF. Mos aplikoni në plagë të hapura.

Firma

Youth Lab

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Aqua, Alcohol Denat., Propanediol, Glycolic Acid, Pentylene Glycol, Niacinamide, Biosaccharide Gum-1, Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid, Sodium Phytate, Alcohol, Parfum, Polyquaternium-10, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Youth Lab – Blemish Control Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART