Yanola – Pregna

3,380 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Yanola – Pregna

Yanola Pregna është një suplement ushqimor i formuluar posaçërisht për femrat gjatë shtatzënisë.

 • Pakëson defektet që mund të shkaktohen gjatë lindjes në tru dhe në palcën kurrizore
 • Mbështet zhvillimin e trurit dhe të shikimit te fetusi; pakëson rrezikun për preeclampsia (një komplikacion në shtatzëni, që karakterizohet nga presion i lartë i gjakut dhe dëmtim i veshkave apo mëlçisë së nënës)
 • Rrit furnizimin me oksigjen

Përmban:

 • Vitaminën C, e cila mbështet rritjen dhe zhvillimin normal të fetusit dhe ndihmon në përthithjen e hekurit
 • Vitaminën K, e cila shkon në mëlçi dhe është e nevojshme për një proçes normal koagulimi
 • Zink dhe selen, me veti antioksiduese
 • Ekstraktet e xhinxherit, të cilat ndikojnë pozitivisht në parandalimin e të përzjerave dhe problemeve me tretjen
 • Probiotikë, të cilët ulin aciditetin e stomakut, pakësojnë fenomenin e konstipacionit, forcojnë sistemin imunitar të foshnjës dhe ulin rrezikun për shfaqjen e diabetit gestacional
 • CoQ10, ndihmon në normalizimin e presionit të gjakut.

Formulimi përmban dhe EPA dhe DHA. DHA -ja është i rëndësishëm për zhvillimin e sistemit nervor te fetusi, për rritjen dhe zhvillimin normal, si dhe për përmirësimin e shikimit. EPA merr pjesë në përgjigjet inflamatore, forcon imunitetin dhe mbështet funksionimin normal të zemrës.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të konsumohet një kapsulë dhe një tabletë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë. Për një përthithje më të mirë, këshillohet që të merren gjatë ushqimit. Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Yanola

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

30

vitamin c, vitamin D3, vitamin K, vitamin B1, vitamin B2, niacin, vitamin B6, folic acid, vitamin B12, biotin, pantothenic acid, iron, iodine, magnesium, zinc, selenium, copper, manganese, chromium, molybdenium, CoQ10, probiotic blend, spirulina, lecithin, fish oil, dicalcium phosphate, vegetable cellulose, croscarmellose sodium, stearic acid, silicon dioxide, magnesium stearate, vegetable coating, gelatin

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Yanola – Pregna”

LART