Yanola – Iron

2,200 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Yanola – Iron

Hekuri është një mineral, që luan një rol të rëndësishëm në formimin e elementëve të gjakut, të nevojshme për transportin e oksigjenit në gjak. Mungesa e hekurit shkakton ulje në sasinë e oksigjenit që transportohet në gjak. Vitamina C, krahas funksioneve të shumta që ka në organizëm, është e nevojshme për një përthithje sa më të mirë të hekurit. Disa studime kanë vërtetuar se një pjesë e femrave shtatzëna, pavarësisht se merrnin suplemente të hekurit nuk arrinin të korrigjonin aneminë. Kjo, vinte si pasojë e defiçencës së vitaminave B1, B6, B2 dhe B12. Për këtë arsye, Yanola Iron, krahas hekurit përmban dhe këto vitamina të nevojshme për të korrigjuar aneminë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Yanola Iron është një suplement ushqimor që rekomandohet të përdoret:

 • Gjatë shtatzënisë
 • Në rastet e një cikli menstrual që zgjat në kohë
 • Tek personat që po i nënshtrohen seancave kemioterapeutike
 • Tek personat që kanë sëmundje të traktit gastro-intestinal (ulçerë, gastrit, hemorroide, kancer)
 • Tek femrat mbas lindjes

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë. Për një përthithje më të mirë, këshillohet që tableta të merret gjatë ushqimit. Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara

0/5 (0 Reviews)
Firma

Yanola

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

vitamin C, vitamin B1, vitamin B2, vitamin B6, vitamin B12, folic acid, iron, zinc, copper, molybdenum, spirulina, dicalcium phosphate, vegetable cellulose, croscamellose sodium, stearic acid, silicon dioxide, magnesium stearate, vegetable coating

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Yanola – Iron”

LART