Webber Naturals – Vitamin K2 + D3 120mcg/1000 IU

1,800 Lekë

Kombinim Vit.K2 dhe vit.D3 për forcim dhe mirëmbajtje të kockave dhe dhëmbëve

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Webber Naturals Vitamin K2 + D3 120mcg/1000 IU

Vitamin K2 + D3 120mcg/1000 IU është kombinimi perfekt për kocka dhe dhëmbë të shëndetshëm.

Përbërësit aktive:

 • Vitamina D –  vitaminë e tretshme në yndyrna, esenciale për përthithjen e kalciumit, duke luajtur një rol të rëndësishëm në rritjen dhe mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Studimet e fundit kërkimore nënvizojnë rëndësinë e vitaminës D, e cila e kombinuar me Calcium ndihmon në parandalimin e osteoporozës pasi ndihmon përthithjen e kalciumit nga zorrët, redukton ekskretimin e kalciumit dhe lehtëson futjen e tij në kocka. Vitamina D3 (Kolekalciferoli) është forma më biologjikisht aktive e vitamines D.
 • Vitamina K2 – luan një rol kritik në dërgimin e kalciumit atje ku është i nevojshëm, duke ndërtuar dhe mbajtur të fortë e të shëndetshëm kockat dhe dhëmbët dhe në të njëjtën kohë larg nga zemra dhe enët e gjakut, ku mund të shkaktojë dëme. Forma më biologjikisht aktive dhe e biodisponueshme e saj është Menaquinone-7 (MK-7). Është forma e vetme e vitaminës K2 që ofron mbrojtje 24-orëshe nga një dozë e vetme ditore. Format e tjera të vitaminës K2, si MK-4 duhet të merren në një dozë shumë më të lartë për të ofruar përfitime për shëndetin dhe efekti i tyre zgjat vetëm katër deri në gjashtë orë në trup përpara se të eliminohen plotësisht.

Benefitet e përdorimit:

 • Ofron mbështetje të kombinuar për  zhvillimin dhe mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve
 • Ndihmon në mbështetjen e sistemit imunitar
 • Ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit
 • Ndihmon në parandalimin e defiçiencës të vitaminës K
 • Përmban 120 mcg MK-7 të formës më të disponueshme të vitaminës K2 dhe ofron 1000 IU vitaminë D3 në një dozë të vetme
 • Pa përmbajtje OMGJ, konservant, ngjyrues artificial, ëmbëlsues, bulmet, sheqer, grurë, gluten, maja, vezë, peshk, kripë, arra

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një kapsulë xhelatinoze në ditë me ushqim ose sipas instruksioneve të mjekut.

Firma

Webber Naturals

Mosha

Adult

Forma

Kapsula

Sasia

30

Medium chain triglycerides, softgel capsule (gelatin, glycerin, purified water, caramel, titanium dioxide), yellow beeswax, lecithin, Vitamin K2 (Menaquinone-7), Vitamin D3 (Cholecalciferol)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Webber Naturals – Vitamin K2 + D3 120mcg/1000 IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART