Webber Naturals – Collagen 30 with Biotin

(1 përshtypje mbi produktin)

4,500 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Webber Naturals – Collagen 30 with Biotin

Kolagjeni 30 me Biotin nga Webber Naturals përmban Verisol, një peptid unik kompleks kolagjeni që siguron kolagjen të hidrolizuar të tipit I dhe III, krahas biotinës, një vitaminë thelbësore për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm. Marrja e një doze ditore prej 2500–5000 mcg biotinë ndihmon në rritjen e trashësisë dhe forcës së flokëve dhe thonjve, duke ndihmuar në parandalimin e ndarjes së dhimbshme të thonjve.

Si proteina më e bollshme e trupit, kolagjeni është gjithashtu thelbësor për strukturën e duhur të lëkurës, flokëve, thonjve, kockave dhe nyjeve të shëndetshme. Kolagjeni përbën 75% të masës së thatë të dermës, por sinteza e kolagjenit bie në mënyrë dramatike ndërsa plakemi dhe kolagjeni degradohet nga mikro-trauma, ekspozimi i dritës ultraviolet (diellit), pirja e duhanit dhe dëmtimi i indeve të buta. Mungesa e kolagjenit bën që lëkura të bëhet e hollë, e thatë, e dobët, duke rezultuar në shenja të dukshme të plakjes, përfshirë rrudhat dhe vijat e holla.

Verisol stimulon qelizat e lëkurës për të prodhuar kolagjen dhe elastinë, duke promovuar lëkurë më të shëndetshme, me pamje më të re. Duke rritur kolagjenin dhe elastinën në lëkurë, Verisol rrit hidratimin dhe elasticitetin e lëkurës, dhe mund të zvogëlojë rrudhat e thella brenda 30 ditësh.

 • Stimulon rinovimin e qelizave të lëkurës për të zvogëluar vijat e imëta të fytyrës dhe rrudhat e syve
 • Promovon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës për një lëkurë më të butë dhe më rinore
 • Bërë me peptide kolagjeni Verisol bioaktiv të hulumtuar klinikisht
 • Formuluar me biotinë për të promovuar flokë të shëndetshëm, me shkëlqim dhe thonj të fortë

Udhëzime mbi përdorimin

Merni 3 tableta në ditë.

Firma

Webber Naturals

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

120

Verisol® Bioactive Collagen PeptidesTM
Type I and III Hydrolyzed Collagen (bovine),Biotin,Coating (carbohydrate gum, glycerin), stearic acid, hydroxypropylcellulose, vegetable grade magnesium stearate (lubricant).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Webber Naturals – Collagen 30 with Biotin
 • Anxhela A.

  👍

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART