Webber Naturals – Calcium Magnesium Zinc

1,500 Lekë

 • Calcium 333mg
 • Magnesium 167mg
 • Zink 17mg

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Kalcium Magnezium dhe Zink nga Webber Naturals është një suplement që përthithet lehtësisht që jo vetëm mirëmban kocka dhe dhëmbë të shëndetshëm por gjithashtu ndihmon trupin të metabolizoje karbohidratet, proteinat dhe yndyrnat. Mineralet lejojnë një përthithje ekselente për ato që kanë nivel të ulët të aciditetit të stomakut.

Kalciumi është një mineral forcues i kockave që punon në mënyrë sinergjike me mineralet dhe vitaminat e tjera për të parandaluar osteoporozën. I rëndesishëm për një sistem kardiovaskular të shëndetshëm dhe për transmetimin e impulseve nervore, kalciumi është gjithashtu i nevojshëm për rritjen muskulore dhe parandalimin e ngërçeve muskulore.

Magneziumi është një mineral vital që ndihmon në parandalimin e kalcifikimit e indeve të buta dhe mund të jetë po aq i rëndësishëm sa kalciumi në parandalimin e humbjes së kockave.

Zinku, një mineral thelbesor i nevojshëm për sintezën e proteinave dhe formimin e kolagjenit, ndihmon gjithashtu në një sistem të shëndetshëm imunitar dhe është vital për formimin e kockave.

 

Firma

Webber Naturals

Mosha

20+

Forma

Tableta

Sasia

60

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Webber Naturals – Calcium Magnesium Zinc”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART