- 20%

Waterpulse – Portable Water Flosser

Original price was: 4,800 Lekë.Current price is: 3,840 Lekë.

Modeli: V500

Përshkrimi i Produktit

Waterpulse Portable Water Flosser

Kujdesi oral është shumë i rëndesishëm për shëndetin tuaj të përgjithshëm, kështu që mbajtja e gingivave të dhëmbëve të shëndetshëm është thelbësore. Higjena e ulët orale lejon krijimin e pllakave dentare deri në krijimin e inflamacionit. Neglizhimi i heqjes së pllakës mund të rezultojë në probleme serioze dentare. Për të lehtësuar shqetësimet rreth vizitave dentare, përfshini Waterpulse Water Flosser në rutinën tuaj të përditshme. Përjetoni të njëtën ndjenjë freskie si në klinikë në komoditetin e shtëpisë suaj.

Dentistët e rekomandojnë për reduktimin e gingivitit dhe përmirësimin e shëndetit të mishrave të dhëmbëve duke hequr në mënyrë efikase ushqimin ne hapësirat interdentare dhe poshtë gingivave. Duke përdorur një kombinim optimal të presionit dhe pulsimit, Water Flossing heq pllakat dhe grimcat e ushqimit nga braketat dhe telat, dhe masazhon dhe stimulon mishrat e dhëmbëve. Këto veprime ndihmojnë në reduktimin e pllakës në dhëmbë dhe rreth aparateve ortodontike duke përmirësuar gjithashtu shëndetin oral.

Kjo është zgjidhja e thjeshtë dhe pa efekte anësore për kujdesin oral, me shtypjen e një butoni pulsimi i ujit ofron një efekt qetësues masazhi. Duhet vetëm 1 minutë në ditë për dhëmbë më të bardhë, të pastër, të freskët dhe të shëndetshëm.

 • Lehtësisht i transportueshëm dhe komod pasi nuk përban tela.
 • Largon deri në 99.9% të pllakës dentare.
 • Klinikisht e vërtetuar deri në 50% më efektive për përmirësimin e shëndetit të mishrave të dhëmbëve përkundrejt fillit tradicional.
 • Ideale për implantet e vërtetuar klinikisht 2 herë më shumë efektive për përmirësimin e shëndetit të gingivave të dhëmbëve rreth implanteve kundrejt fillit dentar tradicional.
 • Esenciale për braketat 3 herë më shumë efektivitet për higjenen rreth aparatit ortodontik kundrejt fillit dentar klasik.
 • Heq pllakat dhe mbetjet nga hapesira interdentare ku larja dhe pastrimi tradicional me fill dentar nuk mund të arrijnë, duke ndihmuar në parandalimin e erës së keqe të gojës, sëmundjeve të mishrave të dhëmbëve dhe prishjes së dhëmbëve.
 • E lë gojën të ndihet tepër e freskët dhe e pastër.
 • E shkëlqyeshme për pacientë me implante,me  kurora, ura dhe faseta.

Udhëzime mbi përdorimin

Hapni kapakun në pjesën e pasme dhe mbusheni me ujë. Shtypni butonin për të ndezur pajisjen dhe më pas përzgjidhni presionin më të cilin dëshironi të bëni pastrimin.

Firma

Waterpulse

Mosha

Të gjithë

Sasia

1

Model: V500

Voltage: 5V-1A

Water Pressure: 60-120 PSI

Two models: Clean + Massage

Material: ABS+PC

Tank capacity: 200ml

Pressure: 3 Levels

Charge: USB Charger

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Waterpulse – Portable Water Flosser”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART