Vivi Moringa – Vitalint

7,900 Lekë

Integrator ushqimor i përbërë tërësisht nga gjethet dhe farat e Moringës, ka një aftësi shumë të madhe anti-oksidante që ndihmon kundërshtimin e radikaleve të lira, të cilat hyjnë në trupin tonë nëpërmjet ushqimit, duhanit dhe ndotjes.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Integrator ushqimor i përbërë tërësisht nga gjethet dhe farat e Moringës, ka një aftësi shumë të madhe anti-oksidante që ndihmon kundërshtimin e radikaleve të lira, të cilat hyjnë në trupin tonë nëpërmjet ushqimit, duhanit dhe ndotjes. I dhuron mirëqënie të përgjithshme organizmit duke forcuar mbrojtjen imunitare nëpërmjet furnizimit me vitamina, aminoacide,omega 3-6-9 dhe kripëra minerale. Mbështet funksionin tretës dhe plotëson, nëse është e nevojshme mungesat në hekur dhe mikro-elemente.

Përmbajtja e lartë e proteinave vegjetale i lejon individët veganë dhe vegjetariane integrimin e plotë të këtyre elementeve ushqyes, duke plotësuar kështu mungesën e plotë në dietën e tyre të proteinave të kafshëve.
Këshillohet në periudha stresi dhe lodhjeje falë efektit tonifikues.
Këshillohet për persona që ushtrojnë aktivitet sportiv ose gjatë ndryshimit të stinëve .

Përbërësit:

Moringa oleifera fara dhe gjethe: vitamina (A, B1, B2, B3, B6, B7, C, D, E, K) 92 lëndë ushqyese, 46 antioksidant; 36 anti-inflamtorë; 18 aminoacide; 9 aminoacde thelbësore; kripëra minerale
Rodiola rosea: veti tonifikuese, energjizuese
Maca: veti rindërtuese për të shtuar aftësitë fizike dhe mendore

 • Produkt pa përmbatje laktoze
 • Produkt i përshtatshëm për veganë
 • Produkt pa përmbajtje gluteni

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet marrja e 2 kapsulave në ditë (mëngjes/drekë) me një gotë të mbushur me ujë, mundësisht pas vakteve.

Firma

Vivi Moringa

Forma

Kapsula

Sasia

60

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vivi Moringa – Vitalint”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART