Vivi Moringa – Morlax

2,340 Lekë

Integrator ushqimor me bazë Moringa oleifera gjethe dhe fara, me Aloe dhe Boldo, për rregullimin e tranzitit të stomakut.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Integrator ushqimor me bazë Moringa oleifera gjethe dhe fara, me Aloe dhe Boldo, për rregullimin e tranzitit të stomakut.
Mullaga me veti qetësuese dhe zbutëse mbi sistemin tretës dhe Finoku për veprimtarinë e rregullt të zorrëve dhe eliminimin e gazrave.

Përbërja:

Moringa oleifera fara dhe gjethe: vitamina (A, B1, B2, B3, B6, B7, C, D, E e K); 92 ushqyes; 46 anti-oksidant; 36 anti-inflamatore; 18 aminoacide; 9 aminoacide thelbësore; kripëra minerale
Frangula (Rhamnus frangula L): stimulon peristaltikën e zorrës, ul thithjen e ujit, natriumit dhe klorit ne mukozë. Tonifikon fibrat muskulore të stomakut. Nuk irriton pjesën e stomakut dhe nuk krijon varësi gjatë përdorimit.
Boldo: veti kolagoge, efekt anti-inflamatore dhe qetësuese mbi mukozën e butë të stomakut
-Aloe: aktive mbi zorrën e trashë falë përmbatjes së hidrokseve antracenike që favorizojnë sekrecionet aktive të elektrolitëve dhe ujit ne lumenin e zorrëve. Stimulon peristaltiken duke rritur përmbajtjen e zorrëve nëpërmjet hidratimit.
-Finoku: e bën barkun me të butë e me të trajtueshëm, eliminon gazrat e tepërta të zorreve dhe lufton fryrjen
-Mullaga: gjethet janë të pasura me lënde ngjitëse të cilat i japin aftësi zbutëse dhe anti-inflamatore. Hidraton dhe pastron zorrën; vepron në mënyrë mekanike mbi feçet duke formuar një mbështjellje në formë xheli.

 • Produkt pa përmbatje laktoze
 • Produkt i përshtatshëm për veganë
 • Produkt pa përmbajtje gluteni

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet marrja e 1-2 kapsulave mundësisht në darkë, para gjumit.

Firma

Vivi Moringa

Mosha

20+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vivi Moringa – Morlax”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART