Vivi Moringa – Moringa Oleifera në kapsula

3,750 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Integrator ushqimor i përbërë tërësisht nga gjethet dhe farat e Moringës, ka një aftësi shumë të madhe anti-oksidante që ndihmon kundërshtimin e radikaleve të lira, të cilat hyjnë në trupin tonë nëpërmjet ushqimit, duhanit dhe ndotjes.
I dhuron mirëqënie të përgjithshme organizmit duke forcuar mbrojtjen imunitare nëpërmjet furnizimit me vitamina, aminoacide, omega 3-6-9 dhe kripëra minerale.
Mbështet funksionin tretës dhe plotëson, nëse është e nëvojshme mungesat në ushqim të hekurit dhe mikroelementeve.
Përmbajtja e lartë e proteinave vegjetale i lejon individët veganë dhe vegjetarianë integrimin e plotë të këtyre elementeve ushqyes, duke plotësuar kështu mungesën e plotë në dietën e tyre të proteinave të kafsheve.
Këshillohet në periudha stresi dhe lodhjeje falë efektit tonifikues në organizëm.
Efekt anti-inflamator, falë përbërjeve bio-kimike të pranishme te moringa, që mbron organizmin.

17 herë më shumë Kalçium se qumështi
15 herë më shumë Kalium se bananja
10 herë më shumë Vitaminë A se karrota
9 herë më shumë proteina se kosi
4 herë më shumë Klorofil se bimët e tjera
25 herë më shumë Hekur se spinaqi
92 lëndë ushqyese, 46 anti-oksidantë, Omega 3-6-9, Vitamina A-Z

Produkt pa përmbajtje laktoze
Produkt i përshtatshëm për veganë
Produkt pa përmbajtje gluteni

Këshillohet marrja e 2 kapsulave në ditë (mëngjes/drekë)me një gotë ujë mundësisht pas vakteve.

 

Firma

Vivi Moringa

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vivi Moringa – Moringa Oleifera në kapsula”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART