Vitane Drops – Multivitaminë me pika për fëmijë

1,575 Lekë

Multivitaminë me pika për fëmijë.

Përshkrimi i Produktit

Nutrientë vitalë për foshnja dhe fëmijë

Themelimi i një të ardhme vendoset në fëmijëri duke nisur që foshnjë. Edhe deficencat më të vogla mund të dëmtojnë rritjen e bebeve. Vitane me pika është një përzierje e vitaminave dhe mineraleve të domosdoshme  për rritjen dhe zhvillimin normal.

Vitaminat B ndihmojnë metabolizmin dhe forcojnë imunitetin. Janë shume të rëndësishme në formimin e hemoglobinës dhe rritjen e zhvillimit intelektual. Vitane me pika ofron benefitet e hekurit, i cili rrit përqëndrimin dhe vigjilencën.Vitamina D ndihmon në metabolizmin e kalciumit dhe formimin normal të kockave. Vitamina A & Zinku janë thelbësore për forcimin e imunitetit dhe sigurojnë rezistencë ndaj infeksioneve.

Shija natyrale e portokallit e bën të pëlqyeshme për të vegjlit.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Foshnjat (nën 1 vjec): 1 ml në ditë pas ushqimi.
 • Fëmijët  (mbi 1 vjec): 2 ml në ditë pas ushqimi.
Firma

Vitane Pharmaceuticals

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Ingredient Quantity per
1 ml
% of US
RDA Infants
% of USRDA Children
over 1 year
Vitamin A 1000 IU 67 80
Vitamin D3 200 IU 50 100
Thiamin (Vitamin B1) 1 mg 200 286
Riboflavin (Vitamin B2 0.5 mg 83 125
Niacinamide 5 mg 63 111
Pyridoxine 0.6 mg 150 172
Cyanocobalamin (Vitamin B12) 1 mcg 50 67
Ferrous Gluconate 17.14 mg 13 40
Zinc Gluconate 6.97 mg 20 25
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitane Drops – Multivitaminë me pika për fëmijë”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART