Vitafusion – Women’s Daily Gummy Multivitamin

2,650 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vitafusion – Women’s Daily Gummy Multivitamin

Suplementet Gummy Multi Daily Women’s ofrojnë një multivitaminë të shijshme, të përditshme për femrat. Janë në formën e haribos ku kombinohen vitaminat dhe mineralet thelbësore me shijet natyrale të frutave për të siguruar metabolizmin e energjisë dhe mbështetjen e kockave;

 • Një burim i shkëlqyer i vitaminave A, C dhe D.
 • Formuluar për femrat: Me një përzierje të synuar të vitaminës A, C, D, E, B-6 dhe B-12 me biotinë, zink dhe folate për të mbështetur metabolizmin e energjisë, shëndetin e kockave dhe imunitetin
 • E shijshme dhe ushqyese: Vitamina të shkrira me shije natyrale të manaferrave
 • Pa shije artificiale ose ëmbëlsues, pa ngjyra sintetike (FD&C), pa shurup misri me fruktozë të lartë, pa gluten ose qumësht

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni dy (2) vitamina në ditë. Përtypeni mirë përpara se të gëlltisni.

Firma

Vita Fusion

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

150

NutrientëtMesatarja për 2 xhelatina% DDR*
Calories15--
Total Carbohydrate:4 g1%
Total Sugars:3 g--
Includes 3 g added sugars6%↑
Vitamin A (as retinyl palmitate)450 mcg RAE50%
Vitamin C (as ascorbic acid)
Vitamin D (as cholecalciferol)25 mcg (1000 IU)125%
Vitamin E (as dl-alpha-tocopheryl acetate)18.8 mg125%
Niacin (as inositol niacinate)8 mg NE50%
Vitamin B-6 (as pyridoxine HCI)2 mg118%
Folate400 mcg DFE

(240 mg folic acid)

100%
Vitamin B-12 (as cyanocobalamin)7.2 mcg300%
Biotin150 mcg500%
Pantothenic acid (as calcium d-pantothenate)

3 mg60%
Calcium (as tricalcium phosphate)100 mg8%
Iodine (as potassium iodide)40 mcg27%
Zinc (as zinc chelate)2.2 mg20%
Chromium (as chromium picolinate)35 mcg100%
Inositol (as inositol niacinate)2 mg--
Boron (as boron citrate)150 mcg--
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
** Doza referencë e papërcaktuar
Lista e përbërësve
Glucose syrup, sucrose, gelatin, natural flavors, colors (purple carrot juice concentrate, blueberry and carrot concentrate), citric acid, lactic acid, fractionated coconut oil and beeswax
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitafusion – Women’s Daily Gummy Multivitamin”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART