Vitae – BucoVitae

1,650 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

BucoVitae

BucoVitae është një emulsion 100% natyral me bazë të vajit të gjembaçit të detit (Hippophae rhamnoides) dhe acidin hialuronik për trajtimin e ulçerave dhe afteve.

Formulë për të luftuar plagët e vogla si kafshimet, gërvishtjet, dhe zbutjen e skuqjeve të pjesës së brendshme të gojës dhe fytit.

Falë përmbajtjes së tij me bazë të vajit të gjembaçit të detit, ai përmban sasi të mëdha të omega-7 dhe ka shumë veti ushqyese, hidratuese dhe ofron rigjenerim të lëkurës.

Pulpa e këtyre manaferrave është shumë e pasur me acid palmitoleik, shumë i dobishëm për ruajtjen e hidratimit në nivelin e epidermës, dhe pjesa tjetër është shumë e pasur me Omega-3. Përveç kësaj, Omega 7 përmban edhe hekur, kalium dhe ka veti antioksiduese, ndaj lufton plakjen e qelizave.

BucoVitae është një formulë në format emulsioni me spray që aplikohet direkt në plagë. Mënyra e veprimit të tij është shumë e thjeshtë, formon një film mbrojtës (barrierë mekanike në zgavrën e gojës të ngjashme me një lëkurë të dytë). Pasi të jetë lejuar të veprojë, rezultatet mund të verifikohen pas një kohe të shkurtër.

 • Lehtëson dhimbjen (me izolim).
 • Promovon shërimin.
 • Përmirëson sintezën mbrojtëse të indeve.
 • Ndihmon në rigjenerimin më të shpejtë të lëkurës.
 • Veprim analgjezik dhe anti-inflamator.
 • Ushqen, hidraton, mbron dhe nxit rigjenerimin.
 • Promovon ngjitjen dhe shërimin e epitelit, si dhe ka një efekt lubrifikues.

Udhëzime mbi përdorimin

Drejtojeni sprejin drejt zonës së prekur brenda gojës dhe spërkateni dy herë.

Këshillohet që të shmangni ngrënien ose pirjen për të paktën 30 minuta pas aplikimit.

Firma

Vitae

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

15ml

purified water, emulsifier (sucrose ester), emulsifier (vegetable glycerin), buckthorn oil (Hippophae rhamnoides) seeds and pulp, flavor enhancer (flavor), thickener (xanthan gum), hyaluronic acid (sodium salt), preservatives (potassium sorbate) , acid (anhydrous citric acid), sweeteners (acesulfame and sucralose).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitae – BucoVitae”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART