- 15%

Vitabiotics – Wellzyme 6 Enzima tretëse

Original price was: 2,900 Lekë.Current price is: 2,465 Lekë.

(Digestive Enzymes)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Wellzyme Enzima Tretëse

Vitabiotics Wellzyme ofron një spektër të gjerë enzimash tretëse. Ato janë të formuluara specifikisht që të merren me ose menjëherë pas ushqimit.

6 Enzima kyçe

Formula Wellzyme ofron një spektër të gjerë prej 6 enzimash, që përfshijnë proteazë, amilazë, alpha-galaktoksidazë, lipazë, hemicellulazë dhe laktazë. Të gjithë enzimat janë përzgjedhur dhe kombinuar nga ekspertët për qëllime specifike. Gjithashtu përshihet dhe laktaza që përmirëson tretjen e laktozës.

Përmirësim i tretjes së laktozës

Wellzyme Enzima Tretëse ofron nivelin ekzakt ditor të rekomanduar të Lactase 4500 FCC (për 3 kapsula) të cilat përmirësojnë tretjen e laktozës.

Standarte të larta të kontrollit të cilësisë

Wellzyme është zhvilluar nga ekspertet e Vitabiotics, dhe është një shtesë ushqimore e prodhuar me standarte të larta të GMP (Good Manufacturing Practice).

 • E përshtatshme për veganet
 • Pa konservantë
 • Pa ngjyrues artificiale
 • Wellzyme nuk është testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2-3 kapsula në ditë. Merrni çdo kapsulë me ose menjëherë pas ushqimi. Për shembull një pas mëngjesi, drekë dhe darkë.

Personat që kanë vështirësi në tretjen e laktozës: Merrni 3-4 kapsula me çdo vakt që përmban laktozë. Mos e përtypni. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60

Nutritional Information Av. per 3 capsules
Protease (7,500 HUT) 8mg
Amylase (3,000 DU) 19mg
Alpha- Galactosidase (30 GaIU) 1mg
Lipase (150 FIP) 500 µg
Hemicellulase (15 HCU) 30 µg
Lactase (4,500 FCC) 47mg

HUT – Haemoglobin Units on a Tyrosine Basis, DU – Dextrinizing Units, GalU – Galactosidase Units, FIP – Federation International Pharmaceutical, HCU – Hemicellulase Units, FCC – Food Chemical Codex mg – milligram, g µg– microgram

Përbërësit
Capsule Shell: Hydroxypropylmethylcellulose, Bulking Agent: Rice Dextrin, Lactase, Amylase, Medium Chain Triglycerides, Protease, Alpha-Galactosidase, Lipase, Hemicellulase.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellzyme 6 Enzima tretëse”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART