- 15%

Vitabiotics – Wellwoman Original

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Ushqyerje inteligjente për të gjithë femrat

Wellwoman Original është një vitaminë origjinale posaçërisht për femra, e është formuluar sipas kërkesave të jetës moderne si dhe për të dhënë mbështetje në të gjitha hapësirat e shëndetit me rëndësi për femrat. Multivitamina gjithëpërfshirëse përmban një gamë të gjerë të lëndeve ushqyese dhe elementeve duke përfshirë vajin e Agulices të natës (Evening Primrose oil) dhe vajin e Borago officinalis.

Mbështetje e plotë

Wellwoman përmban një spektër të mikronutrientëve përfshirë vitaminat B6, B12 dhe hekur që ndihmojnë në lirimin normal të energjisë. Folati, acidi pantotenik dhe vitamina B12 gjithashtu kontribuojnë në reduktimin e lodhjes.

Shëndeti i femrës

Vaj i Agulices së natës dhe Borago officinalis janë të përshira në Wellwoman bashkë me një gamë të gjerë të lëndeve ushqyese dhe elementeve për të mbështetur organet dhe funksionet trupore tek femrat. Formulimi përmban vitaminë B6, që ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal, plus hekur që kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, të rëndësishme gjatë ciklit mujor. Gjithashtu përfshihet 400mcg acid folik që ndihmon gjatë shtatzanisë, pra është e rëndesishme nëqoftëse jeni duke planifikuar një shtatzani ose ka shanse të jeni shtatzanë.

Imuniteti

Të kujdeseni për shendetin tuaj është e rëndesishme gjatë gjithë vitit, jo vetëm në dimër. Wellwoman përfshin selenium dhe zink që ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina B6 dhe B12 gjithashtu kontrbuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.

Lëkura, flokët dhe thonjtë

Shumë nga ne do të donin një suport ekstra për lëkurën tonë, flokët dhe thonjtë. Vitamina C është e përfshirë në këte formulim pasi ndihmon në formimin e kolagjenit për funksionimin normal të lëkurës. Kolagjeni është substanca që i jep elasticitet lëkurës. Biotina, niacina (vitamina B3), zinku dhe riboflavina (vitamina B2) gjithashtu kontribuojnë në mirëmbajtjen e lëkurës. Zinku gjithashtu ndihmon në mirëmbajtjen e thonjve dhe biotina në shëndetin e flokëve.

E balancuar shkencërisht

E bazuar në vite të tëra kërkimi ndërkombëtar, formula gjithëpërfshirëse Wellwoman është e mirë-balancuar, edhe duke përfshirë nivelin e duhur të acidit folik e rekomanduar nga Departamenti i Shëndetit për gratë nga fillimi i shtatzanisë deri në javen e 12të.

 • Pa ngjyrues artificial
 • Pa gluten
 • Pa konservant
 • Pa niseshte, sheqer, kripë ose maja
 • Wellwoman nuk eshte testuar ne kafshe

Udhëzime mbi përdorimin

Një kapsulë në ditë me vaktin tuaj kryesor.

Mos e tejkaloni dozën e këshilluar ditore.

Kujdes: Meqenëse Wellwoman përmban vitaminë K, nëqoftëse ju po merrni antikoagulantë orale (medikamente për hollimin e gjakut) mos i merrni këto kapsula pa këshillen e mjekut.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Linja

Wellwoman

Forma

Kapsula

Sasia

30

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Starflower Oil 100 mg
Evening Primrose Oil 100 mg
Citrus Bioflavonoids 10 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E 30 mg α-TE 250
Vitamin C 60 mg 75
Vitamin K 90 µg 120
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 36 mg NE 225
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 100 mg 27
Iron 12 mg 86
Zinc 12 mg 120
Copper 1500 µg 150
Manganese 2.5 mg 125
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
P.A.B.A. 30 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Përbërësit
Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin, Natural Source Colour [Iron Oxides], Orange Flavour), Soya Bean Oil (from Soya), Magnesium Oxide, Evening Primrose Oil, Starflower Oil, Vitamin C (Ascorbic Acid), Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), Niacin (as Nicotinamide), Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Para-Aminobenzoic Acid, Lecithin (from Soya), Citrus Bioflavonoids, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as HCl), Flavouring: Natural Orange Oil, Pantothenic Acid (Calcium Salt), Manganese Sulphate, Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Alphacarotene, Cryptoxanthin, Zeaxanthin & Lutein [Carrier: Olive Oil]), Riboflavin (Vitamin B2), Copper Sulphate, Beeswax, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Trichloride, Selenium (Sodium Selenite), Vitamin K, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellwoman Original”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART