- 15%

Vitabiotics – Wellwoman 70+

1,275 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Wellwoman 70+ ofron një gamë gjithpërfshirëse prej 26 vitaminash, elemente dhe lëndë ushqyese të avancuara të formuluara specifikisht për të përmbushur nevojat e femrave mbi 70 vjeç.

Kjo formulë përmban nutrientë që ndihmojnë suportin për një mirëqënie të përgjithshme të zemrës, trurit, sistemit imunitar dhe funksioneve kognitive.

Pas të 70-ve është edhe më e rëndësishme të merrni nivelet e duhura të nutrientëve në ditën tuaj. Wellwoman 70+ përmban tiaminë (vitaminë B1), bakër dhe hekur që ndhmojnë në energji dhe vitalitet. Vitamina B6, B12 dhe acidi folik ndihmojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës. Vitamina B6, B12 dhe Riboflavina (vitamina B2) ndihmojnë në energji. Kjo formulë përfshin Luteinë, acid Alfa lipoik, koenzimë Q10, L-karnitinë, dhe ALA.

Truri dhe sistemi nervor

Wellwoman 70+ përfshin hekur, jod dhe zink që kontribuojnë në funkionin kognitiv normal plus acid pantotenik që ndihmon në performancën mendore. Wellwoman 70+ gjithashtu përmban vitaminë B6, biotinë dhe vitaminë C që ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit nervor.

Imuniteti

Imuniteti duhet të merret seriozisht ndërsa plakemi. Wellwoman 70+ përfshin vitaminat C, B12 dhe D plus mineralet zink dhe hekur që forcojnë sistemin imunitar. Këshilla e Departamentit të Shëndetit Të Mbretërisë së Bashkuar: Të rriturit mbi 65 vjeç duhet të marrin një suplement që përmban vitaminë D. Vitamina C, E dhe seleniumi mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.

Zemra

Wellwoman 70+ përmban hekur, vitaminë B2, B6 dhe B12 që ndihmojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut, plus vitaminë B1 që ndihmon në mirëfunksionimin e zemrës. Formula përmban vitaminë C që rrit përthithjen e hekurit, shumë i rëndësishëm për vegjetarianët.

 • I përshtatshëm për vegjetarianë
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Pa laktozë
 • Pa gluten
 • Wellwoman 70+ nuk është testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me ujë ose një pije të ftohtë. Nuk duhet të përtypet. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Të merret me stomakun plot.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Vitabiotics

Linja

Wellwoman

Mosha

70+

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Co-Q10 10 mg
Phosphatidylcholine 7 mg
Lutein Esters 2 mg
Alpha Lipoic Acid (ALA) 20 mg
L-Carnitine 10 mg
Citrus Bioflavonoids 10 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 12 mg α-TE 100
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 14 mg 1273
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 30 mg NE 188
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 200 µg 100
Vitamin B12 100 µg 4000
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 6 mg 100
Iron 10 mg 71
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 120 µg 218
Chromium 75 µg 188
Iodine 150 µg 100
Silicon 10 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Përbërësit
Bulking Agent: Maltodextrin, Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid), Zinc Sulphate, Niacin (Nicotinamide), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Polydextrose, Talc, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides. Natural Colours: Titanium Dioxide, Iron Oxide Yellow, Copper Chlorophyllin), Ferrous Fumarate, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Silicon Dioxide, Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Alpha Lipoic Acid, Vitamin E (D Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Citrus Bioflavonoids, Vitamin B6 (Pyridoxine HCI, Hydroxypropylmethylcellulose), L-Carnitine Tartrate, Crosslinked Cellulose Gum, Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Modified Starch, Corn Starch, Glucose Syrup, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate), Vitamin D3 (Cholecalciferol, Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Phosphatidylcholine, Lutein Esters (Sugar, Natural Vitamin E, Ascorbyl Palmitate, Gum Acacia, Cellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Zeaxanthin Esters), Co-Enzyme Q10, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Riboflavin, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Hydroxypropylmethylcellulose, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Vitamin B12 (Cyanocobalamin), Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellwoman 70+”

LART