- 15%

Vitabiotics – Wellwoman 50+

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Suplement për femra mbi 50 vjeç.

Përshkrimi i Produktit

Wellwoman 50+ është formuluar specifikisht për të mbështetur shëndetin dhe nevojat nutritive të femrave mbi 50 vjeç. Ka shumë studime shkencore që kanë vërtetuar përfitimet nga përdorimi i shtesave me mikronutrientë në shëndetin e individëve mbi 50 vjeç.
Wellwoman 50+ përmban një gamë gjithëpërfshirëse prej 26 vitaminash, mineralesh dhe nutrientësh me origjinë bimore që mbështesin aspekte kyçe të shëndetit të femrave mbi 50 vjeç, përfshirë këtu zemra, truri dhe sytë.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor.
Gëlltiteni me ujë apo me një pije të ftohtë. Mos e përtypni. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

 • E përshtatshme për vegjetarianë.
 • Pa ngjyrues
 • Pa laktozë
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë apo maja
 • Wellwoman 50+ nuk është testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Linja

Wellwoman

Mosha

50+

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Lutein Esters 2 mg
Green Tea Extract 20 mg
Co-enzyme Q10 2 mg
L-Carnitine 10 mg
Alpha Lipoic Acid (ALA) 20 mg
Phosphatidylcholine 10 mg
Citrus Bioflavonoid 10 mg
Betacarotene 2 mg
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 15 mg α-TE 125
Vitamin C 60 mg 75
Thiamin (Vitamin B1) 14 mg 1273
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 30 mg NE 188
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 200 µg 100
Vitamin B12 5 µg 200
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 60 mg 16
Iron 10 mg 71
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 120 µg 218
Chromium 75 µg 188

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Përbërësit
Bulking Agents: Maltodextrin & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Zinc Sulphate, Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Copper Chlorophyllin], Glycerin), Niacin (as Nicotinamide), Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Phosphatidylcholine (Lecithin, Soya), Ferrous Fumarate, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Green Tea Extract, Alpha Lipoic Acid, Citrus Bioflavonoids, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), L-Carnitine Tartrate, Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Lutein Esters, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Manganese Sulphate, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Biotin, Vitamin B12 (Cyanocobalamin).
Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellwoman 50+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART