- 15%

Vitabiotics – Wellteen Him

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Suplement i avancuar për adoleshentë dhe meshkuj të rinj (13-19 vjeç)

Përshkrimi i Produktit

Suplement i avancuar për adoleshentë dhe meshkuj të rinj

Në ditët e sotme të rinjtë kanë një jetesë më të vrullshme, me jetë sociale të ngarkuar, netë të vona dhe mëngjese të hershme, studime dhe sporte. Sigurimi i një diete të shëndetshme dhe të balancuar është thelbesor por nuk është prioritet në një stil jete si ai i adoleshentëve.

Wellteen Him është zhvilluar veçanërisht për adoleshentët dhe meshkujt e rinj të moshës 13-19 vjeç, duke ofruar një gamë të gjerë të vitaminave, mineraleve, Co-Q10 dhe ekstraktet bimore, Likopen, për të përmbushur nevojat ditore.

Adoleshentët dhe dieta

Një marrje e mirë ushqimore gjatë adoleshencës ndihmon në krijimin e një shëndeti afatgjatë. Adoleshentët kanë nevojë të kenë vitamina dhe minerale të nevojshme për të siguruar zhvillim të shëndetshëm gjatë periudhës së rritjes, plus ato kalojnë ndryshime të mëdha fizike dhe psikologjike në trupat e tyre. Këto vite janë më të rëndësishmet në ndryshimet hormonale, dhe patjetër në stres emocional.

Reduktimi i lodhjes dhe rritje e imunitetit

Studimet, sportet dhe një jetë sociale e zënë ka koston e vet. Wellteen Him përfshin vitaminat B6, B12 dhe vitamina C të cilat kontribuojnë në një nivel energjitik normal dhe reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.
Një gamë nutrientësh përfshirë zinkun, selenium, hekur, acid folik, vitaminat B6 & B12 dhe vitamina D ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar. Wellteen Him ofron një nivel efektiv të vitaminës D me 800UI (20µg) në formën e preferuar D3. Vitamina C gjithashtu ndihmon në rritjen e imunitetit gjatë dhe pas aktivitetit fizik që është shumë i rëndësishëm për ato që merren me sport.

Lëkura dhe flokët

Disa nutrientë janë shumë të rëndësishëm në mbajtjen e një lëkure të shëndetshme, plus selenium dhe zink kontribuojnë në flokë dhe thonj të shëndetshëm.

Imuniteti

Një gamë nutrientësh përfshirë zinkun, selenium, hekur, acid folik, vitamina B6 & B12 dhe vitamina D ndihmojnë ne forcimin e sistemit imunitar. Wellteen Him ofron një nivel efektiv të vitaminës me 800UI (20µg) në formën e preferuar D3. Vitamina C kontribuon në rritjen e imunitetit gjatë dhe pas aktivitetit fizik.

Funksioni konjitiv

Wellteen Him përfshin zinkun, hekur, jod që kontribuon në një funksionim normal konjitiv, ndërkohë që acidi pantotenik ndihmon në një performancë të mirë mendore duke ndihmuar në përqendrim gjatë kohës së studimit. Hekuri ndihmon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës si dhe kontribuon në transportin e oksigjenit në trup.

Shëndeti i kockave

Kërkimet shëndetësore tregojnë që edhe një periudhe e shkurtër e një diete shumë strikte gjatë viteve të adoleshencës mund të çojnë në uljen e densitetit të kockës, gjë që mund të japë kocka të dobëta në moshë më të vonë. Midis moshes 12-17, përcaktohet deri në 90% e kockave të të rriturve, kështu që kjo nuk është koha për të kufizuar marrjen e kalciumit ose vitaminës D të cilat ndihmojnë në shëndetin e kockave.
Wellteen Him përfshin vitaminë D dhe minerale si magnezium dhe zink qe kontribuojnë në një shëndet të mirë të kockave. Vitamina D gjithashtu ndihmon trupin të përthithë kalciumin.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Mos e merrni me stomak bosh.

 • Pa ngjyrues artificial
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Wellteen nuk është testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Linja

Wellteen

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

28

Nutritional Information Av. per Tablet % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 50 mg
Tomato Extract 20 mg
   Providing pure Lycopene 1 mg
Co-enzyme Q10 2 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Vitamin A (1333 IU) 400 µg RE 50
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E (Natural Source) 8 mg α-TE 67
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 6 mg 545
Riboflavin (Vitamin B2) 3 mg 214
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 15 µg 600
Biotin 75 µg 150
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 94 mg 25
Iron 11 mg 79
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 55 µg 100
Chromium 50 µg 125
Iodine 130 µg 87

*NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram, mg – milligram, IU – International Units

Bulking Agents: Maltodextrin & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), L-Carnitine Tartrate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Copper Chlorophyllin]), Zinc Sulphate, Ferrous Fumarate, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Tomato Extract, Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Modified Starch, Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate, Corn Starch, Glucose Syrup), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin D3 (Acacia, Sucrose, Starch, Medium Chain Triglycerides, Anti-Oxidant: DL-Alpha Tocopherol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Manganese Sulphate, Vitamin A (as Acetate [Carriers: Acacia, Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellteen Him”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART