- 15%

Vitabiotics – Wellteen Him Plus

Original price was: 2,000 Lekë.Current price is: 1,700 Lekë.

Suplement i avancuar për adoleshentë dhe meshkuj të rinj (13-19 vjeç)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Suplement i avancuar për adoleshentë dhe meshkuj të rinj

Në ditët e sotme të rinjtë kanë një jetesë më të vrullshme, me jetë sociale të ngarkuar, netë të vona dhe mëngjese të hershme, studime dhe sporte. Sigurimi i një diete të shëndetshme dhe të balancuar është thelbësor por nuk është prioritet në një stil jete si ai i adoleshentëve.

Wellteen Him Plus është zhvilluar veçanërisht për adoleshentët dhe meshkujt e rinj të moshës 13-19 vjeç, duke ofruar një gamë të gjerë të vitaminave, mineraleve, Co-Q10 dhe ekstraktet bimore, Likopen, plus një kapsulë Omega-3. Omega-3 siguron DHA që ndihmon në një funksion të mirë të trurit.

Performanca e trurit

Wellteen Him Plus ofron kapsula Omega-3 EPA/DHA. Vaji i peshkut me përqendrim të lartë Omega-3 ofron DHA (Docosahexaenoic acid) i cili kontribuon në një funksion të mirë të trurit dhe shikimit. I prodhuar me standartet më të larta, duke përdorur distilimin molekular të avancuar për pasterti të shtuar.

Wellteen Him Plus përfshin zinkun, hekur, jod që kontribuojnë në një funksionim normal konjitiv, ndërkohë që acidi pantotenik ndihmon në një performancë të mirë mendore duke ndihmuar në përqendrim gjatë kohës së studimit. Hekuri ndihmon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës si dhe kontribuon në transportin e oksigjenit në trup.

Adoleshentët dhe dieta

Një marrje e mirë ushqimore gjatë adoleshencës ndihmon në krijimin e një shëndeti afatgjatë. Adoleshentët kanaë nevojë të kenë vitamina dhe minerale të nevojshme për të siguruar zhvillim të shëndetshëm gjatë periudhës së rritjes, plus ato kalojnë ndryshime të mëdha fizike dhe psikologjike në trupat e tyre. Këto vite janë më të rëndësishmet në ndryshimet hormonale, dhe patjetër stresi emocional.

Reduktimi i lodhjes dhe rritje e imunitetit

Studimet, sportet dhe një jetë sociale e zënë ka koston e vet. Wellteen Him përfshin vitaminat B6, B12 dhe vitamina C  të cilat kontribuojnë në një nivel energjitik normal dhe reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.

Një gamë nutrientësh përfshirë zinkun, selenium, hekur, acid folik, vitaminat B6 & B12 dhe vitamina D  ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar. Wellteen Him ofron një nivel efektiv të vitaminës D me 800UI (20µg) në formën e preferuar D3. Vitamina C gjithashtu ndihmon në rritjen e imunitetit gjatë dhe pas aktivitetit fizik që ështe shumë i rëndësishem për ato që merren me sport.

Shëndeti i kockave

Kërkimet shëndetësore tregojnë që edhe një periudhë e shkurtër e një dietë shumë strikte gjatë viteve të adoleshencës mund të çojnë në uljen e densitetit të kockës, që mund të japin kocka të dobëta në moshë më të vonë. Midis moshës 12-17, përcaktohet deri në 90% e kockave të të rriturve, kështu qv kjo nuk është koha për të kufizuar marrjen e kalciumit ose vitaminës D të cilat ndihmojnë në shëndetin e kockave.

Wellteen Him përfshin vitaminë D dhe minerale si magnezium dhe zink që kontribuojnë në një shëndet të mirë të kockave. Vitamina D gjithashtu ndihmon trupin të përthithë kalciumin.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet marrja e një kapsule dhe një tablete me vaktin tuaj kryesor.  Mos e tejkaloni dozën ditore. Mos e merrni me stomak bosh.

 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Wellteen nuk është testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Linja

Wellteen

Mosha

12+

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

28 Tableta + 28 Kapsula

Tabletat


Nutritional Information Av. per Tablet % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 50 mg
Tomato Extract 20 mg
   Providing pure Lycopene 1 mg
Co-enzyme Q10 2 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Vitamin A (1333 IU) 400 µg RE 50
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E (Natural Source) 8 mg α-TE 67
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 6 mg 545
Riboflavin (Vitamin B2) 3 mg 214
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 15 µg 600
Biotin 75 µg 150
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 94 mg 25
Iron 11 mg 79
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 55 µg 100
Chromium 50 µg 125
Iodine 130 µg 87

*NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram, mg – milligram, IU – International Units

Përbërësit e tabletave
Bulking Agents: Maltodextrin & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), L-Carnitine Tartrate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Copper Chlorophyllin]), Zinc Sulphate, Ferrous Fumarate, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Tomato Extract, Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Modified Starch, Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate, Corn Starch, Glucose Syrup), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin D3 (Acacia, Sucrose, Starch, Medium Chain Triglycerides, Anti-Oxidant: DL-Alpha Tocopherol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Manganese Sulphate, Vitamin A (as Acetate [Carriers: Acacia, Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.


Nutritional Information Av. per Capsule % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 540 mg
   Providing:
   EPA (Eicosapentaenoic acid) 180 mg
   DHA (Docosahexaenoic acid) 120 mg
Vitamin E 5.5 mg a-TE 46

*NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram, mg – milligram, IU – International Units

Përbërësit e kaspulave
Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin, Orange Flavouring), Vitamin E (as D-Alpha Tocopherol) (from Soya). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellteen Him Plus”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART