- 15%

Vitabiotics – Wellteen Her

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Suplement i avancuar për adoleshente dhe femra të reja (13-19 vjeç)

Përshkrimi i Produktit

Suplement i avancuar për adoleshente dhe femra të reja

Në ditët e sotme të rinjtë kanë një jetesë më të vrullshme, me jetë sociale të ngarkuar, netë të vona dhe mëngjese të hershme, studime dhe sporte. Sigurimi i një diete të shëndetshme dhe të balancuar është thelbësor por nuk është prioritet në një stil jetese si ai i adoleshentëve.
Wellteen Her është zhvilluar veçanërisht për adoleshentet dhe femrat e reja të moshës 13-19 vjeç, duke ofruar një gamë të gjerë të vitaminave, mineraleve, Co-Q10, L-Carnitine, fara rrushi dhe ekstrakt boronice.

Adoleshentët dhe dieta

Një marrje e mirë ushqimore gjatë adoleshencës ndihmon në krijimin e një shëndeti afatgjatë. Adoleshentet kanë nevojë të kenë vitamina dhe minerale të nevojshme për të siguruar zhvillim të shëndetshëm gjatë periudhës së rritjes, plus ato kalojnë ndryshime të mëdha fizike dhe psikologjike në trupat e tyre. Këto vite janë më të rëndesishmet në ndryshimet hormonale, dhe patjeter stresi emocional.

Shëndeti i femrës

Wellteen Her është një formulë e balancuar me kujdes për të ndihmuar në vitalitet dhe mirëqënie. Ajo ofron vitaminën B6 që kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal. Ajo gjithashtu përfshin hekur që kontribuon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinën. Disa statistika tregojnë që dieta e adoleshentëve mund të jetë e ulet me disa nutriente siç është hekuri. Kjo është e vërtetë sidomos për femrat e reja sepse hekuri mund të jetë vital gjatë pubertetit, kur menstruacionet nisin, dhe është i rëndesishëm gjatë ciklit mujor.

Lëkura dhe flokët

Disa nutriente janë shumë të rëndësishëm në mbajtjen e një lëkure të shëndetshme, plus selenium dhe zink kontribuojnë në flokë dhe thonj të shëndetshëm.

Reduktimi i lodhjes dhe rritja e imunitetit

Studimet, sportet dhe një jetë sociale e zënë ka koston e vet. Wellteen Her përfshin vitaminat B6, B12 dhe vitamina C të cilat kontribuojnë në një nivel energjitik normal dhe reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.
Një gamë nutrientësh përfshirë zinkun, selenium, hekur, acid folik, vitaminat B6 & B12 dhe vitamina D ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar. Wellteen Her ofron një nivel efektiv të vitaminës D me 800UI (20µg) në formën e preferuar D3. Vitamina C gjithashtu ndihmon në rritjen e imunitetit gjatë dhe pas aktivitetit fizik që është shumë i rëndësishëm për ato që merren me sport.

Funksioni konjitiv

Wellteen Her përfshin zinkun, hekur, jod që kontribuon në një funksionim nomral konjitiv, ndërkohë që acidi pantotenik ndihmon në një performancë të mirë mendore duke ndihmuar në përqendrim.

Shëndeti i kockave

Kërkimet shëndetësore tregojnë që edhe një periudhë e shkurtër e një diete shumë strikte gjatë viteve të adoleshencës mund të çojnë në uljen e densitetit të kockës, që mund të japin kocka të dobëta në moshë më të vonë. Midis moshës 12-17, përcaktohet deri në 90% e kockave të të rriturve, kështu që kjo nuk është koha për të kufizuar marrjen e kalciumit ose vitaminës D të cilat ndihmojnë në shëndetin e kockave.
Wellteen Her përfshin vitaminë D dhe minerale si magnezium dhe zink që kontribuojnë në një shëndet të mirë të kockave. Vitamina D gjithashtu ndihmon trupin të përthithë kalciumin.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Mos e merrni me stomak bosh.

 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • I përshtatshëm për vegjetarianë
 • Wellteen nuk është testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Linja

Wellteen

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutritional Information Av. per Tablet % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 50 mg
Cranberry Extract 100 mg
   Produced from 2.5 g cranberries
Co-enzyme Q10 2 mg
Grapeseed Extract (95% Proanthocyanidins) 15 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Silicon 30 mg
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 8 mg a-TE 67
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 6 mg 545
Riboflavin (Vitamin B2) 3 mg 214
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 75 µg 150
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 94 mg 25
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 55 µg 100
Chromium 50 µg 125
Iodine 150 µg 100

*NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram, mg – milligram, IU – International Units

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  50%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vitabiotics – Wellteen Her
 • Aurora C. (blerës i verifikuar)

  Pas konsumit te tyre rregullisht trupi fillon te mbaje aromen e tyre e cila nuk eshte e pelqyeshme dhe shume e forte, e cila qendron edhe pasi lahesh. Gjithashtu mendoj te beni njher nje kontroll te tipit analiza perpara se ti blini per te pare a keni vertete nevoje per kete suplement. Nqs keni mungese hekuri ose magnezi me mire te zgjidhni nje suplement qe ndihmon pikerisht ne keto aspekte. Vitabiotics ka shume suplemente te tjera qe ja vlejne, por wellteen nuk eshte nje nder to.

 • Roland D.

  ⭐⭐⭐⭐⭐

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART